Ponedeljak, 26.10.2020.

22:22

"Farmaceuti" našli lek za Augsburg VIDEO

Fudbaleri Bajera iz Leverkuzena savladali su Augsburg rezultatom 3:1 (1:0) u poslednjoj utakmici 5. kola nemačke Bundeslige.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by EPA-EFE/FRIEDEMANN VOGEL

Junak popularnih "farmaceuta" bio je argentinski napadač Lukas Alario koji je postigao dva ključna gola na meču.

Prvi već u 16. minutu iz jedanaesterca koji je skrivio defanzivac gostiju iz Bavarske Rafael Framberger.

Leverkuzen je u tim momentima imao više od igre i zasluženo je poveo.

Tako je bilo i u nastavku prvog dela susreta, ali do gola iz igre domaći nisu dolazili.

Izveli su brzu akciju koju je Danijel Kaliđuri završio na efektan način posle finte kojom je izbacio svog čuvara.

Od tog momenta ponovo je Bajer bio mnogo ofanzivniji i to mu se isplatilo u 74. minutu.

Amiri je poslao dugačak centaršut, a Alario izuzetno dobro skočio i pogodio sam ćošak gola gostiju.

Augsburg je krenuo na sve ili ništa, čak i sa golmanom.

To je u četvrtom minutu nadoknade kaznio Dijabi koji je istrčao preko celog terena i gotovo ušao sa loptom u praznu mrežu.