Subota, 24.10.2020.

18:20

Kavani debitovao u derbiju za zaborav na "Old trafordu"

U derbiju 6. kola Premijer lige između Mančester junajteda i Čelsija nije bilo pobednika, a ni golova – 0:0.

Izvor: SS

Autor: SS

Kavani debitovao u derbiju za zaborav na
Photo by Michael Regan/Getty Images

Retki su oni koji su očekivali meč bez pogodaka, jer su u pitanju dva tima koji igraju dosta efikasno. Makar je tako bilo u prethodnom delu sezone.

Meč će ostati upamćen po tome što je Edinson Kavani debitovao za "crvene đavole", dok je srpski vezista Nemanja Matić ceo susret presedeo na klupi.

Ne pamti se sporiji početak i lošiji fudbal u evropskim derbijima nego što je bio u prvih pola sata ovog meča.

Potom je uzbuđenja najavio golman Čelsija Eduard Mendi koji je umalo postigao najluđi autogol u sezoni pri pokušaju dodavanja.

Nakon toga su na jednoj strani zapretili Bruno Fernandeš i Markus Rašford, a na drugoj Kristijan Pulišić u dva navrata.

Potom je u finišu prvog dela Čelsi traži penal zbog "grljenja" Aspilikuete od strane Megvajera, ali se sudija Martin Etkinson, ali ni VAR nisu oglasili.

Jeste minut kasnije na drugoj strani, kada se razmatrao penal za Junajted zbog, čini se, bezazlenijeg prekršaja nad Rašfordom.

Nije ni tu bilo najstrože kazne i na odmor se otišlo bez golova.

Po "zakonu velikih brojeva" očekivalo se da ćemo u drugom poluvremenu videti više uzbuđenja, ali nije bilo tako.

Zapravo, momenat najvredniji pažnje desio se u 58. minutu kada je Edinson Kavani ušao u igru i debitovao za Junajted.

A onda, tek 15-ak sekundi po ulasku u igru, centimetri su ga delili od gola i fenomenalnog debija.

U 64. minutu je ponovo Čelsi tražio penal. Ovog puta Lindelof je rukama zaustavio Zumu da skoči, ali je Etkinson ponovo odbio da gleda snimak.

A onda u 90. minutu je Rašford maestralno šutirao sa distance, a novi golman Čelsija Eduard Mendi još bolje intervenisao.

Senegalac je paradom izbio loptu u korner i spasio Čelsi.

Ipak, to je bilo sve na ovom meču. Kada se sve sabere i oduzme – utakmica za zaborav.