Subota, 24.10.2020.

16:55

Sampdorija nadigrala i šokirala Atalantu VIDEO

Fudbaleri Sampdorije priredili su iznenađenje u petom kolu Serije A pošto su slavili trijumf od 3:1 na gostovanu Atalanti u Bergamu.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

To je drugi vezani ubedljivi poraz Atalante u Seriji A, posle 1:4 protiv Napolija prošlog vikenda.

Sampdorija se sada izjednačila sa današnjim rivalom, oba tima imaju po devet bodova.

Mnogi misle da je Fabio Kvaljarela veteran i da je njegovo vreme prošlo, ali se on potrudio u 13. minutu da ih sve razuveri.

Izveo je sjajan dribling i egzekuciju kojom je doveo goste u vođstvo i nagovestio veliki trijumf Đenovljana.

Istina, Kvaljarela je do kraja prvog poluvremena promašio penal, tačnije golman mu je odbranio udarac sa 11 metara.

Ali to nije uzdrnalo Sampu koja je duplirala vođstvo u 59. minutu preko Mortena Torsbija.

Dobio je odličan centaršut koji je glavom sproveo u mrežu Atalante.

Nismo na ovom meču videli ništa od ofanzivne igre tima Đan Pjera Gasperinija

Ipak, uspeli su domaći u 80. minutu da dođu do penala i smanjenja vođstva.

Strelac sa 11 metara bio je Duvan Zapata.

Ali, više od toga Atalanta nije mogla.

Naprotiv, u nadoknadi vremena je Jankto krunisao kontranapad za konačnih 1:3 u Bergamu.