Sreda, 21.10.2020.

22:55

Sjajni Lukaku u 90. minutu doneo bod Interu

Inter i Menhengladbah podelili su bodove u meču prvog kola grupne faze Lige šampiona – 2:2 (0:0).

Photo by Marco Luzzani/Getty Images

Inter je bio bolji tokom većeg dela meča, ali su na kraju oni izvukli bod u 90. minutu.

U prvom meču ove grupe, Šahtjor je šokirao Real Madrid i slavio u glavnom gradu Španije (2:3).

Inter je bio dominantan u prvom poluvremenu i svom protivniku nije dozvolio nijedan udarac na gol.

Menhen nije imao nijedan korner, nijedan slobodan udarac u prvih 45 minuta.

Domaćin nije uspeo da stvori neku ozbiljniju priliku u prvom delu.

Eriksenov volej je izblokiran u 21. minutu, dok je u 41. minutu Lukaku iz dobre pozicije gađao, ali je bio neprecizan, pošto je lopta otišla pored desne stative.

Već na startu drugog poluvremena iskupio se Lukaku.

Posle gužve i nekoliko odbitaka, Belgijanac je natrčao na loptu i sa nekoliko metara je smestio u mrežu u 49. minutu.

Inter je u svom stilu želeo da sačuva prednost i čeka kontre, ali su se rano odlučili na toj potez.

Vidal je napravio penal u 61. minutu posle oštrog starta nad Tiramom u kaznenom prostoru i sudija je posle konsultacija sa kolegama u VAR sobi odlučio da pokaže na belu tačku.

Pogodio je Bensebaini i u 62. minutu sa penala doneo izjednačenje.

Inter je od primljenog gola krenuo u napad i želeo je sva tri boda.

Videli smo jednu dobru priliku i za goste, kada je udarac koji je uputio Plea blokiran u 76. minutu.