Sreda, 21.10.2020.

20:00

Oslabljeni Liverpul odneo tri boda iz Amsterdama, Atalanta ubedljiva VIDEO

Fudbaleri Liverpula savladali su Ajaks u meču prvog kola Lige šampiona – 1:0 (1:0).

Photo by Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Iako smo očekivali otvoreniji meč sa velikim brojem golova, to nam sudar velikana nije doneo.

Oslabljeni Liverpul, koji je bio bez četvorice standardnih prvotimaca, uspeo je da odnese tri boda iz Amsterdama.

Ajaks je bio bolji u prvih pola sata igre.

Tadić je imao nekoliko dobrih poteza, kao kada je odložio Gravenbergu na ivicu šesnaesterca za udarac, a mladi vezista gađao je tik pored leve stative.

Kvinsi Promes je sa dva metra gađao pravo u golmana i to je bila najbolja prilika za Ajaks, ali delovalo je da bi gol bio poništen zbog ofsajda da ga je postigao.

Liverpul je ni iz čega poveo u 35. minutu, pošto je levi bek Nikolas Taljafiko smestio loptu u svoju mrežu posle udarca Manea.

Taj gol možete pogledati OVDE.

Od tada se utakmica otvorila i videli smo svašta u poslednjih deset minuta.

Šurs je mogao zamalo da postigne još jedan autogol, a Salah je veoma loše gađao sa desetak metara kada je ostao usamljen posle kontre 3 na 2.

Ajaks je mogao do izjednačenja u 44. minutu.

Tadić je bez gledanja lobovao Adrijana, ali je sa gol linije tu loptu izvukao Fabinjo.

Na startu drugog poluvremena, Henderson je zamenio Džonsa.

Klasen je u prvoj akciji Ajaksa u drugom delu pogodio stativu.

Klop je u 60. minutu izveo svoj napadački trojac Mane, Firmino, Salah i uveo Žotu, Minamina i Šaćirija.

Brih je gledao u 68. minutu da li je penal za Ajaks, pošto je Tadić pogodio Aleksandra-Arnolda u ruku, ali od toga nije bilo ništa.

Ajaks je napadao, a Liverpul je čekao kontre i povremeno imao inicijativu.

Visio je drugi gol Liverpula u vazduhu, Ajaks nije imao snage da ozbiljnije zapreti šampionu Engleske, a fudbaleri holandske ekipe delovali su veoma umorno.

Do kraja se rezultat nije menjao i Liverpul je slavio.

Atalanta je bez problema savladala Mitjiland u gostima – 4:0 (3:0).

Danski tim je dobro otvorio utakmicu i odlično je igrao u prvih 20 minuta, ali je onda Atalanta 'načela' domaćina.

Duvan Sapata je doneo Atalanti vođstvo u 26. minutu.

Prednost je 10 minuta kasnije duplirao kapiten Papu Gomes.

Sve je bilo jasno kada je u 43. minutu Mjuriel zatresao mrežu za 3:0.

Nastavak igre bio je nezanimljiv.

Atalanta je čuvala veliku prednost i prepustila domaćinu posed lopte, koji nije imao baš ideju kako da probije dobro organizovanu odbranu Atalante.

Na kraju smo u 89. minutu videli još jedan gol Atalante.