Kup Srbije: Radnik od 0:3 do 4:3, favoriti sigurni, IMT napravio iznenađenje

U terminu od 14:30 odigrano je 12 mečeva šesnaestine finala Kupa Srbije.

Izvor: B92
Podeli
foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT
foto: Pedja Milosavljevic / STARSPORT

Videli smo jedno veliko iznenađenje, jedan veliki preokret i ostalo su favoriti opravdali svoje uloge.

Iznenađenje je bilo na Novom Beogradu, a najzanimljiviji meč u Novom Sadu.

IMT je na Novom Beogradu savladao Inđiju – 2:1 (1:1).

Dvostruki strelac za novobeogradski IMT bio je Nikola Terzić, dok je jedini gol za Inđiju bio autogol.

Za Grafičar protiv Voždovca su pogađali Aleksandar Stanković u 10. i Aleksandar Lukić u 30. minutu, dok je u 66. jedini gol za "Zmajeve" postigao Stoisavljević.

Najzanimljivija utakmica odigrana je u Novom Sadu između Kabela i Radnika iz Surdulice – 3:4 (3:1).

Kabel je vodio u prvom minutu, do 38. je imao prednost od 3:0, ali je Radnik napravio neverovatan preokret i došao do pobede.

Vojvodina je rutinski golovima Čovića savladala Jedinstvo Rumenku u gostima (0:2), dok je TSC istim rezultatom bio bolji u gostima protiv Trajala u Kruševcu (0:2).

Spartak iz Subotice je u gostima savladao Sušicu (0:2), Čukarički je na gostovanju bio bolji od Novog Pazara (1:3), Proleter je slavio u Pirotu protiv Radničkog (0:2), a Radnički Niš slavio je u Smederevu (1:2).

Mladost je u Lučanima savladala Dinamo iz Vranja.

Rad i Kolubara odigrali su meč bez golova, pa je posle penala prošao Rad (4:2).

Voždovac i Grafičar odigrali su zanimljivu utakmicu.

Grafičar je vodio golovima Lukića u 10. i Stankovića u 30. minutu, ali je Voždovac uspeo da se vrati i izbori penale.

Stoisavljević je pogodio u 66. minutu za 1:2, da bi izjednačenje i penale doneo Vujnović u 92. minutu.

Bolji posle penala bio je Voždovac sa 4:2.

Kup Srbije, 1/16 finala

Napredak – Žarkovo 2:1 (0:1)
Mačva – Metalac 1:2 (0:0)
IMT – Inđija 2:1 (1:1)
Kabel – Radnik 3:4 (3:1)
Jedinstvo Rumenka – Vojvodina 0:2 (0:0)
Mladost – Dinamo Vranje 3:0 (2:0)
Novi Pazar – Čukarički 1:3 (1:1)
Radnički Pirot – Proleter 0:2 (0:0)
Smederevo – Radnički Niš 1:2 (0:2)
Sušica – Spartak Subotica 0:2 (0:0)
Trajal – TSC 0:2 (0:0)
Rad – Kolubara 5:3pp (0:0)
Voždovac – Grafičar 4:2 pp (2:2, 0:2)

16:00 Partizan – OFK Bačka
18:00 Javor – Radnički 1923

11. novembar
18:30 Crvena zvezda – Zlatibor

strana 1 od 3 idi na stranu