Sreda, 21.10.2020.

15:00

Partizan u osmini finala Kupa, debitovao Bajbek

Fudbaleri Partizana plasirali su se u osminu finala Kupa Srbije pošto su na svom stadionu savladali OFK Bačku rezultatom 2:0 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Strelci su bili Lazar Pavlović već u 8. minutu i Takuma Asano u 75. minutu.

Ovaj meč pamtiće se i kao debi Žan Kristof Bajbeka, poslednjeg pojačanja Partizana u prelaznom roku.

Serija A i Superliga na TV B92
24. oktobar
20.45 Lacio – Bolonja
26. oktobar
17.00 Radnički – Partizan

Ponovo se Partizan "mučio" sa timom iz Bačke Topole, baš kao i pre mesec dana u Superligi kada je u Humskoj bilo 2:1.

Crno-beli su dosta kombinovali u sastavu, videli smo promene u svim linjama tima, pa je tako na golu bio Nemanja Stevanović, u odbrani Bojan Ostojić, a u veznom redu Lazar Pavlović.

Odmah na startu veliki peh! Najistureniji napadač Lazar Marković morao je da napusti igru već u petom minutu.

Razočaranje zbog nove povrede, brzo je zamenila radost zbog gola u Humskoj, jer je u osmom minutu "parni valjak" poveo.

Lazar Pavlović je sa oko 20 metara zahvatio sjajno loptu i poslao je u dalje rašlje gola Bačke.

Evrogol mladog veziste.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo previše uzbuđenja, a čak je u finišu Bačka presingom pritisnula poslednju liniju domaćina i unela blagu pometnju.

Zato je drugo poluvreme počelo odmah sa uzbuđenjima i to pred golom Partizana. Pisačić je iskosa sa desne strane snažno tukao i pogodio prečku!

Otvorilo se u drugom poluvremenu, rastrčali su se i jedni i drugi, a to je u jednom momentu otvorilo kontru tri na jedan za Partizan.

Asano je mogao da uposli ili Jojića ili Lutovca, ali je bio sebičan i šutirao je vrlo loše, pravo u golmana.

U 53. minutu je Stanojević izveo dvostruku izmenu, a na teren su ušli Filip Stevanović i Žan Kristof Bajbek. To je bio debi francuskog napadača u crno-belom dresu.

Četiri minuta kasnije je Bačka imala novu šansu preko Pisačića, koji je ovog puta sa slične pozicije, levom nogom, tukao preko gola.

Partizan je propustio još dve prilike preko Jojića iz slobodnog udarca i Natha pre nego što je rešio meč.

Golman Bačke Aleksa Milojević je po treći put na utakmici loše ispucao loptu, Natho proigrao odmah Asana koji je levom nogom pogodio dalji ugao.

Do kraja susreta je opao tempo meča, a videli smo još dve prilike za crno-bele.

Natho je proigrao Miljkovića koji je odlično primio loptu i šutirao, ali je Milojević odbranio.

Potom je i Bajbek imao šansu da debituje golom, ali je posle dobrog prijema i okreta šutirao pored gola.

Partizan je rutinski prošao dalje i tako se "oporavio" posle ispuštene pobede u 163. "večitom" derbiju.