Utorak, 20.10.2020.

22:58

"Petarda" Barselone protiv Ferencvaroša VIDEO

Fudbaleri Barselone pobedili su Ferencvaroš na domaćem terenu rezultatom 5:1 u prvom kolu Lige šampiona.

Izvor: LN/MĐ

Autor: LN/MĐ

Photo by Alex Caparros/Getty Images

Barselona je izbila na čelo Grupe G gde ima isto bodova kao i Juventus.

Gosti iz Mađarske su odlično, bez straha ušli u duel, ali propustili nekoliko velikih prilika koje su ih na kraju koštale.

Mesi je imao prvu priliku na meču već u šestom minutu, ali je šok njegov tim doživeo u samo pet minuta kasnije.

Tokmak je izbio sam ispred Ter Stegena i rutinski ga matirao, međutim – ofsajd.

Odluka je, ispostavilo se, bila ispravna. Već u 20. minutu Barselona je umalo doživela novi šok, pošto je Isael imao sjajnu šansu.

Međutim, ovog puta je pogodio stativu.

Kazna je morala kad-tad da se desi, a čekali smo samo do 27. minuta. Tada je Mesi oboren u kaznenom prostoru rivala, pa je preuzeo odgovornost i savršeno pogodio mrežu gostiju.

Prilike za domaći sastav su posle gola nastavile da se ređaju i posle fenomenalnog pasa Frenkija de Jong prvi gol ove sezone u LŠ postigao je mladi Ansu Fati.

Isti igrač bio je i asistent kod trećeg gola Barse, koji je došao već u 52. minutu utakmice.

On je primio pas od Mesija, onda petom pronašao Kutinja, koji je savršeno preciznim udarcem matirao Dibuša za 3:0.

Situaciju za svoj tim je zakomplikovao Đerar Pike, koji je u 68. minutu dopustio protivniku da ga pretrči, a onda ga vukao sa leđa i naterao sudiju da pokaže na belu tačku.

Ne samo da je glavni arbitar pokazao na penal, već je Pikea direktnim crvenim kartonom isključio sa utakmice, a na 3:1 smanjio je Haratin.

Ipak, prednost igrača više nije mnogo pomogla Ferencvarošu koji nije uspeo da dodatno smanji prednost rivala i "začini" završnicu utakmice.

Barsa je čak uspela da postigne još dva gola do kraja utakmice, preko Pedrija i rezerviste Dembelea, za konačnih 5:1.

U narednom kolu, 28. oktobra, Barselona gostuje Juventusu, dok Ferencvaroš dočekuje Dinamo Kijev.