Utorak, 20.10.2020.

18:59

SMS i Lacio u velikom stilu otvorili LŠ i oduvali "milionere"! VIDEO

Fudbaleri Lacija pobedili su Borusiju iz Dortmunda 3:1 (2:0) u Rimu u utakmici 1. kola F grupe Lige šampiona.

Izvor: MS

Autor: MS

SMS i Lacio u velikom stilu otvorili LŠ i oduvali
EPA-EFE/MAURIZIO BRAMBATTI

Rimljani Sergeja Milinković-Savića su se na najbolji način vratio u elitu i posle 13 godina ostvario trijumf u tom takmičenju.

Fantastično su otvorili takmičenje i meč na Olimpiku, pošto su već posle nešto više od 20 minuta imali dva gola prednosti.

Čiro Imobile je "odapeo strelu" bivšem klubu, koji ga nije istreo pre nego što je došao u Rim i postao jedan od najboljih golgetera Evrope.

Nisu se ni osvestili gosti iz Nemačke, a već su primili drugi gol.

Luis Alberto je izveo korner, Felipe je bio u duelu sa golmanom Hicom, koji je na kraju sam sebi uterao loptu u mrežu.

I pored toga, Rimljani su imali mnogo šansi, pre svih Imobile, i držali distancu u odnosu na "milionere", koji su na odmor otišli sa "samo" dva gola zaostatka.

U tom periodu je SMS držao vezni red Lacija, dirigovao igrom i dobio sve duele sa protivnicima.

Nastavak je doneo nešto drugačiju priču, pre svega jer je Lacio usporio ritam.

To mu se umalo nije obilo o glavu jer je Erling Haland pogodio 20 minuta pre kraja i uneo dramu.

Ipak, mir i zasluženi trijumf Laciju je doneo Akpa Akpro, koji je samo nekoliko minuta pre trenutka odluke, zamenio Milinković-Savića.

Kada se sve podvuče, italijanski tim je bio mnogo bolji od iskusnijeg tima u Ligi šampiona i najavio da će imati možda i glavnu ulogu u ovoj grupi uz još Klub Briž i Zenit.

Utakmicu ste mogli da pratite u tekstualnom prenosu na B92.net, isto kao i mečeve Čelsi – Sevilja i Ren – Krasnodar.