Utorak, 20.10.2020.

18:00

Juventus slavi Moratu, Klub Briž do pobede u 93. minutu VIDEO

Fudbaleri Juventusa savladali su na gostovanju u Kijevu ukrajinski Dinamo, u meču prvog kola Lige šampiona – 2:0 (0:0).

EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO

Juventus je u Kijev otišao bez Kristijana Ronalda i Matijasa de Lihta, a na klupi je ponovo meč počeo Paolo Dibala, koji je kasnije ušao u 55. minutu.

To nije sprečilo šampiona Italije da dođe do pobede na neugodnom gostovanju.

Dinamo je imao jasnu ideju – tvrda i organizovana odbrana i čekanje prave prilike iz kontre.

Juventus je od starta imao loptu u nogama, stvarao šanse i napadao, ali smo ih u prvom poluvremenu malo videli.

Buščan se istakao sa dve odbrane, kada su pokušali Kuluševski i Kijeza, a jednom je i presekao opasno dodavanje Kvadrada na peterac.

Već na startu drugog poluvremena Juventus dolazi do vođstva.

Strelac u 46. minutu bio je Alvaro Morata.

Dinamo je morao da se otvori i da napadne, ali to je veoma teško protiv Juventusa, koji je jedna od najtvrđih ekipa u Evropi.

U 84. minutu Alvaro Morata postiže drugi pogodak na utakmici i stavlja tačku na ovaj meč.

Ispratio je dobar centaršut Kvadrada i sa pet metara glavom smestio loptu u mrežu.

Liga šampiona, grupa G
1. kolo

Dinamo Kijev – Juventus 0:2 (0:0)
Morata 46, 84
21:00 Barselona – Ferencvaroš

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

Klub Briž je kao gost savladao Zenit u Sankt Peterburgu – 2:1 (0:0).

Šampioni Belgije stigao je do pobede u poslednjim trenucima meča.

Prvo poluvreme bilo je izuzetno nezanimljivo.

Daleko bolji bio je Klub Briž, koji je imao jedinu dobru priliku u prvom delu, kada je kapiten Hans Vanaken gađao u 42. minutu, ali mu je udarac odbranio Keržakov.

Do prednosti su stigli u 63. minutu preko najboljeg igrača Denisa.

Karavaev je mogao da izjednači posle samo tri minuta, ali je loptu sa gol linije izvadio Rika iz gola.

Izjednačenje je stiglo u 74. minutu, kada je Horvat postigao autogol.

I tu nije bio kraj.

Taman kada je delovalo da će bodovi biti podeljeni, pobedonosni gol za Klub Briž postiže De Ketelare u 93. minutu, u poslednjim trenucima meča.