Subota, 17.10.2020.

23:20

Junajted u finišu stigao do pobede nad Njukaslom

Fudbaleri Mančester junajteda pobedili su na gostujućem terenu Njukasl sa 4:1 u utakmici petog kola Premijer lige.

Izvor: MS

Autor: MS

EPA-EFE/Alex Pantling

Njukasl je poveo već u drugom minutu kada je autogol postigao Luk Šo.

U 20. minutu gol za Junajted postigao je Bruno Fernandes, ali je posle upotrebe VAR tehnologije pogodak poništen zbog ofsajda.

Junajted je izjednačio tri minuta kasnije golom Harija Megvajera, a zatim je u 58. minutu golman crno-belih Karl Darlou odbranio penal koji je izveo Fernandes. Portugalac je ipak zatresao mrežu u 86. minutu, a dva gola prednosti Junajtedu doneo je Aron Van-Bisaka u 90. minutu.

Konačan rezultat postavio je Markus Rašford pogotkom u šestom minutu nadoknade vremena.

To je druga pobeda Mančester junajteda ove sezone u prvenstvu, pa sa šest bodova iz četiri utakmice zauzima 14. mesto. Njukasl je odirao utakmicu više i zauzima 11. mesto na tabeli sa sedam bodova.