Subota, 17.10.2020.

13:10

Milimetarski ofsajd "ukrao" pobedu Liverpulu – nerešeno u "Merzisajdu" VIDEO

Everton i Liverpul odigrali su nerešeno u prvom meču petog kola Premijer lige – 2:2 (1:1).

Milimetarski ofsajd
Photo by Laurence Griffiths/Getty Images

Pobednika nije bilo u "Merzisajd" derbiju, što je na kraju bilo i najpravednije.

Posle nekoliko godina dobili smo zanimljivu utakmicu između ova dva tima. Makar sa golovima.

Liverpul je poveo iz prve akcije na meču.

Robertson je sjajno prošao po levoj strani, ubacio loptu na peterac Maneu, koji šalje loptu pod prečku i donosi prednost Liverpulu u trećem minutu.

Van Dajk se povredio u sedmom minutu.

Posle centaršuta pokosio ga je Pikford veoma oštrim startom, a u VAR sobi su proveravali da li je bio ofsajd i da li da dosude nedozvoljenu poziciju ili penal.

Na kraju su presudile čuvene linije, pa je sudija dosudio ofsajd.

Holanđanin nije mogao da nastavi meč jer je povreda bila ozbiljnija, pa je umesto njega već u 10. minutu ušao Gomez.

Iskoristio je Everton to što je Van Dajk izašao i postigli su gol glavom.

Centrirao je Hames, a strelac u 19. minutu bio je štoper Kin.

Everton je ostao bez kapitena Šejmusa Kolmana u 30. minutu, koji je morao da izađe zbog povrede zadnje lože.

Do kraja prvog poluvremena je Liverpul imao jednu sjajnu šansu.

Aleksander-Arnold je gađao sa 20 metara posle kratke kombinacije iz slobodnog udarca, a Pikford vadi loptu iz rašlji.

Bila je to sjajna odbrana reprezentativca Engleske.

Adrijan je dva puta morao da reaguje i imao je dve dobre odbrane, posle pokušaja Kalvert-Luina i Dinja.

Tijago je jednom gađao pored gola, Salah jednom slabo desnom nogom i Mane je u reprizi akcije iz trećeg minuta loše zahvatio loptu.

Očekivali smo da se u istom ritmu nastavi i drugo poluvreme, ali nismo dobili zanimljiv fudbal kao u prvom delu igre.

Videli smo stativu Rišarlisona, posle sjajnog centaršuta Rodrigesa, kao i jednu intervenciju Adrijana u poslednjem trenutku ispred Kalverta-Luina.

Everton je bio konkretniji, Liverpul oprezniji i gostima se to više isplatilo.

Vodeći pogodak postigao je u 71. minutu Salah, a Egipćaninu je to bio 100. gol u dresu Liverpula.

Šest minuta kasnije, Pikford je sjajno odbranio udarac glavom Matipa sa pet metara koji je mogao da reši meč.

I onda to kažnjava Everton, pošto posle dobrog centaršuta Dinja, Kalvert-Luin pogađa glavom u 81. minutu za 2:2.

Do kraja utakmice videli smo crveni karton za Rišarlisona, zbog oštrog starta nad Tijagom.

A onda ponovo Everton protiv Liverpula prima gol u nadoknadi.

Henderson je dobro ispratio loptu i postigao pogodak, a Pikfordu je prošla lopta kroz ruke u tom 92. minutu.