Četvrtak, 08.10.2020.

18:45

Srbiji stigao "srećni" SMS u trileru – EURO se vidi iz Osla!

Fudbaleri Srbije posle produžetaka pobedili su Norvešku 2:1 (1:1) u dramatičnoj utakmici u Oslu u baražu za EURO.

Izvor: MS

Autor: MS

Srbiji stigao
EPA-EFE/Fredrik Varfjell

"Orlovi" su u Oslu odigrali jedan od najboljih mečeva poslednjih godina i stigli na korak do plasmana na Evropsko prvenstvo posle dve decenije.

Junak pobede bio je rezervista Sergej Milinković-Savić sa dva gola – u 82. i 103. minutu utakmice.

Ovo što je uradio vezista Lacija večeras vrteće se dugo u TV špicama kada je, kod drugog gola, "bocnuo" i odlučio pobednika u produžecima.

Uprkos tome i nadmoći nad rivalom, "Orlovi" su morali da strepe svih 120 minuta.

Bez razloga, posebno što su bili mnogo bolji rival.

Prosto je neverovatno kakve su šanse promašivali Aleksandar Mitrović, Filip Đuričić, pa i Darko Lazović, više puta, ali je na kraju izgleda Srbija morala težim putem...

Možda je tako slađe, ali ne i bolje za one sa srčanim problemima.

Izabranici Ljubiše Tumbakovića imali su sve, moć na terenu, kontrolu dešavanja, šanse, ali ne i pravu završnicu.

Sve do osam minuta pre kraja kada je Milinković-Savić, tek što je ušao u igru postigao gol sa pet metara, što prethodno nisu mogli Mitrović i Đuričić i nestvarnih šansi.

Ipak, tu nije bilo kraj, iako se činilo...

Vezni red je "zaspao", a još jedan rezervista Norman to iskoristio i dva minuta pre kraja uneo dramu.

Kada je svima na i van terena bio puls 300, nije popularnom "Serđenteu", specijalisti za velike utakmice.

U dugoj akciji niko nije imao smelosti da šutira, a SMS je "bocnuo" preko svih i doneo veliki trijumf Srbiji, pokazavši da je igrač za velika dela i ono što je B92.net najavio.

Možda onaj koji se čekao dve decenije – za plasman na EURO.

Ostao je poslednji, mnogo lakši korak. Protiv Škotske u Beogradu sledećeg meseca.

Sa ovakvom igrom, Srbija će biti apsolutni favorit...