Sreda, 30.09.2020.

19:55

"Petarda" Intera protiv Beneventa, prvenac Specije u Seriji A VIDEO

Fudbaleri Intera deklasirali su Benevento u gostima u zaostalom meču prvog kola Serije A – 5:2 (4:1).

Photo by Francesco Pecoraro/Getty Images

Inter je bio ubedljiv protiv prošlogodišnjeg učesnika Serije B.

Gosti su poveli već posle 28 sekundi.

Lopta je iz poslednje linije stigla do Hakimija, koji na petercu pronalazi Lukakua i Belgijanac smešta loptu u mrežu za 1:0 već posle 28 sekundi.

Već posle 28. minuta sve je bilo jasno.

Prednost je u 25. minutu duplirao Galjardini na asistenciju Janga, a tri minuta kasnije je Galjardini asistirao Lukakuu za njegov drugi gol na meču.

Smanjio je Kaprari u 34. minutu na 3:1, a Hakimi za 4:1 pogodio u 42. minutu, pošto je ukrao loptu defanzivcu u petercu i smestio loptu u mrežu na prazan gol.

Lautaro Martines je u 65. minutu ušao u igru, a šest minuta kasnije postigao gol na asistenciju Sančesa.

Kaprari je postigao još jedan gol za Benevento u 74. minutu.

Aleksandar Kolarov bio je u startnoj postavi i igrao je na poziciji štopera.

U drugom meču večeri, Specija je kao gost savladala Udineze – 2:0 (1:0).

Strelac vodećeg gola u 29. minutu bio je Galabino, a tačku na meč stavio je isti igrač golom u 95. minutu.

Specija je od 65. minuta igrala sa igračem manje, pošto je zbog drugog žutog kartona isključen štoper Terzi.

Ovo je prva pobeda Specije u istoriji u Seriji A.