Subota, 26.09.2020.

16:41

Atalanta krenula silovito VIDEO

Fudbaleri Atalante trijumfalno su otvorili novu sezonu, tako što su u gostima savladali Torino rezultatom 4:2 (3:2).

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

Timu iz Bergama je ovo bio prvi meč, dok su "bikovi" upisali drugi poraz u Seriji A.

A počelo je veoma dobro po domaćina.

Andrea Beloti je iskoristio dobro proigravanje Tomasa Rinkona i zatresao mrežu.

Međutim, za samo 10 minuta videli smo preokret.

Najpre je Alehandro Gomes u 13. minutu izjednačio, a onda i Luis Murijel doneo vođstvo ekipi Atalante.

Dva sjajna gola koja su preokrenula utakmicu.

Potom je i u finišu prvog poluvremena bilo burno.

Najpre je Hans Hatebor doneo 3:1 u 42. minutu, da bi samo 60-ak sekundi kasnije Beloti drugim golom vratio neizvesnost.

Ipak, neizvesnostni nije bilo previše u nastavku, jer je već u 54. minutu Marten de Ron ponovo duplirao vođstvo gostiju.

Još jedna jako lepa akcija tima Đan Pjera Gasperinija i egzekucija Holanđanina posle asistencije Murijela.

Ispostavilo se da je to bio konačan rezultat, jer su gosti u nastavku spustili tempo i priveli meč kraju.