Četvrtak, 24.09.2020.

23:00

Siti jedva sa Bornmutom, Liverpul "brojao" do sedam

Fudbaleri Mančester sitija pobedili su Bornmut 2:1 u šesnaestini finala Liga kupa.

Izvor: PT

Autor: PT

Siti jedva sa Bornmutom, Liverpul
Photo by Peter Powell - Getty Images

Ekipa Pepa Gvardiole bila je dominantna tokom većeg dela meča, međutim tek u drugom poluvremenu uspela je da slomi otpor "trešnjica".

Siti je poveo preko Delapa u 18. minutu, a Suridž je u 22. izjednačio na 1:1.

Do poluvremena rezultat se nije menjao i Siti je na pauzu otišao sa nepovoljnim rezultatom.

Napadali su domaći fudbaleri i u 75. minutu konačno su probili odbranu. Strelac gola bio je Fil Foden. Ispostaviće se da je ovo bio i poslednji gol na utakmici.

Fudbaleri Liverpula savladali su Linkoln na gostovanju sa 7:2.

U listu strelaca upisao se i srpski fudbaler Marko Grujić. On je u 65. minutu poslao snažan udarac i golman Linkolna nije uspeo da odbrani.

Golove za "redse" još su postigli Šaćiri, Minamino, Džon i Origi, dok je na utakmici debitovao i Žota.