LASK postigao 7 golova, Milan se mučio

Bilo je zanimljivo u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

SNIzvor: B92
Podeli
Photo by Emilio Andreoli/Getty Images
Photo by Emilio Andreoli/Getty Images

Polako se završava i treće kolo kvalifikacija za drugo po jačini evropsko klupsko takmičenje.

Fudbaleri LASK–a su do vrha napunili mrežu Dunajske Strede pošto su ih pobedili sa 7:0, od čega je 5 golova postignuto u drugom poluvremenu.

Marko Raguž je meč otvorio golovima u 6. i 16. minutu i tim rezultatom se prvo poluvreme i završilo, da bismo u nastavku videli razjareni LASK koji je u 47. minutu došao do 3:0 preko Filipovića.

Potom još četiri gola u mreži Dunajske strede, Mihori, Guber, Balić i Sabicer su bili strelci za austrijski tim koji se na dominantan način kvalifikovao u četvrtu rundu.

Milan je mnogo teže nego što se očekivalo pobedio norveški Bodo Glimt (3:2) u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Evrope, ali je najpozitivnija stvar bila partija Hakana Čalhanoglua i mladog Lorenca Kolomba, koji su bili strelci sva tri Milanova gola.

Volfsburg je zahvaljujući golovima Žilavožija i Ginčeka uspeo da "preskoči" Desnu, AEK je minimalcem savladao Sent Galen golom Nelsona Oliveire, dok je Bazel sa 3:2 bio bolji od Anortozisa.

Legija iz Varšave je posao protiv Drite završila već u prvom poluvremenu, kada su Všolek i Pekard u 24. i 43. minutu zatresli mrežu ekipe iz tzv. Kosovo.

Fudbaleri Rijeke su se propisno namučili protiv Kolosa i tek posle produžetaka uspeli da ih pobede sa 2:0, a sve je počelo golom posle prekida koji je postigao Žoao Eskoval u 102. minutu, da bi na konačnih 2:0 povisio Andrijašević u 115. minutu.

Kvalifikacije za LE, 3. kolo:
Ararat – Celje 1:0 (0:0)
KuPS – Suduva 2:0 (1:0)
Fehervar – Rems 0:0, penalima 4:2
Plzenj – Sonderiske 3:0 (2:0)

Rostov – M. Haifa 1:2 (1:1)
Bešiktaš – Rio Ave 1:2 (1:0), 2-4 na penalima
Šarlroa – Partizan 2:1 (1:0)pp
CSKA Sofija – Toršavn 3:1 (2:0)
Đurgarden – Kluž 0:1 (0:0)
Floriana – Flora 0:0, 2-4 na penalima
Malme – Lomokotiva 5:0 (3:0)
Mura – PSV 1:5 (1:2)
Riga – Seltik 0:1 (0:0)
Rozenborg – Alanjaspor 1:0 (0:0)
FCSB – Liberec 0:2 (0:0)
H. Ber Ševa – Madervel 3:0 (1:0)
20.00 APOEL – Zrinjski
Kopenhagen – Pjast 3:0 (1:0)
Galatasaraj – Hajduk 2:0 (0:0)
Granada – Lok. Tbilisi 2:0 (0:0)
Klaksvik – Din. Tbilis 6:1 (1:0)
Šerif – Dandalk 1:1 (1:1) 3-5 na penalima
Sarajevo – Budućnost 2:1 (1:1)
Škendija – Totenhem 1:3 (0:1)
Standard Lijež – Vojvodina 2:1 (0:0)
Volfsburg – Desna 2:0 (1:0)
Milan – Glimt 3:2 (2:1)
Bazel – Anortozis 3:2 (3:1)
LASK – Dun. Streda 7:0 (2:0)
Legija – Drita 2:0 (2:0)
St. Galen – AEK 0:1 (0:0)
Rijeka – Kovalivka 2:0 (0:0)
Sporting – Aberdin 1:0 (1:0)
Vilem II – Rendžers 0:4 (0:2)

strana 1 od 2 idi na stranu