Crvena zvezda ide u Jermeniju!

Navijači Crvene zvezde sa velikom pažnjom ispratili su duel trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona između jermenskog Ararata i slovenačkog Celja.

SSIzvor: B92
Podeli
Photo by EPA-EFE/STINA STJERNKVIST
Photo by EPA-EFE/STINA STJERNKVIST

Upravo taj duel dao je odgovor protiv koga će u plej-ofu igrati izabranici Dejana Stankovića, a to će biti jermenski tim.

Ararat je na domaćem terenu posle produžetaka savladao šampiona Slovenije rezultatom 1:0 (0:0).

Trenutak odluke desio se u 110. minutu kada je hrvatski fudbaler Filip Dangubić izgubio loptu ispred svog gola.

Usledio je centaršut po zemlji sa leve, potom i sa desne strane, da bi sa pet metara potpuno usamljeni štoper domaćih Sergi Vakulenko zatresao mrežu.

Kada je reč o samoj utakmici, gledali smo veoma tvrdu utakmicu, ali u svakom smislu.

Puno duela, prekršaja, seckanja igre, nepreciznih pasova, bez pravih šuteva i prilika za gol.

U prvom poluvremenu veći posed imao je domaći tim, dok je Celje to uspelo da izbalansira u drugih 45 minuta.

Ali, potpuno su bili izjednačeni i to je dovelo do mirnih mreža u Jerevanu i produžetaka.

U dodatnih 30 minuta delovalo je da su igrači Ararata ipak za nijansu fizički spremniji što je rezultovalo njihovim plasmanom u plej-of i zakazanim megdanom sa Crvenom zvezdom.

Taj duel igraće se 1. oktobra u Jerevanu.

Kvalifikacije za LE, 3. kolo:

Ararat – Celje 1:0 (0:0)
Vakulenko 110
17.30 KuPS 0 Suduva
18.00 Fehervar – Rems
18.00 Plzenj – Sonderiske
18.30 Rostov – M. Haifa
19.00 Bešiktaš – Rio Ave
19.00 Šarlroa – Partizan
19.00 CSKA Sofija – Toršavn
19.00 Đurgarden – Kluž
19.00 Floriana – Flora
19.00 Malme – Lomokotiva
19.00 Mura – PSV
19.00 Riga – Seltik
19.00 Rozenborg – Alanjaspor
19.30 FCSB – Liberec
19.30 H. Ber Ševa – Madervel
20.00 APOEL – Zrinjski
20.00 Kopenhagen – Pjast
20.00 Galatasaraj – Hajduk
20.00 Granada – Lok. Tbilisi
20.00 Klaksvik – Din. Tbilis
20.00 Šerif – Dandalk
20.00 Sarajevo – Budućnost
20.00 Škendija – Totenhem
20.00 Standard Lijež – Vojvodina
20.15 Volfsburg – Desna
20.30 Milan – Glimt
20.30 Bazel – Anortozis
20.30 LASK – Dun. Streda
20.30 Legija – Drita
20.30 St. Galen – AEK
20.45 Rijeka – Kovalivka
21.00 Sporting – Aberdin
21.00 Vilem II – Rendžers

strana 1 od 2 idi na stranu