Subota, 19.09.2020.

20:27

Zaha i Palas pokorili "Old Traford" VIDEO

Kristal Palas napravio je veliko iznenađenje i na "Old Trafordu" savladao Mančester junajted – 3:1 (1:0).

Zaha i Palas pokorili
Photo by Shaun Botterill/Getty Images

Ekipa Ole Gunara Solskjera nije igrala svoj meč prvog kola, s obzirom da su nedavno igrali završnicu Lige Evrope u Nemačkoj.

Palas je u prvom kolu savladao Sautempton (1:0) golom Zahe i sada su ostvarili drugu pobedu zaredom.

Nemanja Matić nije bio ni u protokolu, dok je Luka Milivojević meč počeo na klupi, a kapiten je bio Vilfred Zaha.

Milivojević je ušao u 88. minutu.

Kristal Palas već u sedmom minutu dolazi do prednosti.

Loptu je sa leve strane ubacio Šlup, Tauzend je bio usamljen na drugoj stativi i smestio je loptu u mrežu.

Mektominej je imao jedan dobar udarac u 22. minutu, a Junajted je delovao bezidejno.

U 40. minutu je Kujate srušio Pogbu na ivici šesnaesterca, sudije u VAR sobi su preko 10 puta pogledale snimak situacije i da li bi to mogao da bude penal i na kraju je Etkinson dosudio slobodan udarac.

Fernandeš je pogodio živi zid i Junajted je od svega dobio samo korner.

De Hea je na kraju prvog poluvremena imao jednu sjajnu odbranu.

Dva dobra udarca videli smo na startu drugog dela.

Prvo se ponovo istakao De Hea posle udarca Ajua, a onda i Guaita posle šuta Pogbe.

Junajted je napadao, ali nije stvarao ozbiljne prilike, dok je Zahi poništen gol u 67. minutu zbog metarskog ofsajda.

I samo tri minuta kasnije, penal za Palas.

Lindelef je igrao rukom u kaznenom prostoru, Džon Mos je javio Etkinsonu iz VAR sobe da pogleda situaciju i sudija je pokazao na belu tačku.

De Hea je odbranio penal, ali je sudija pokazao da on mora da se ponovi jer je Španac ranije izašao sa gol linije.

Loptu je onda uzeo Zaha i pogodio mrežu u 74. minutu za 2:0.

Spetljala se odbrana Kristal Palasa u 80. minutu i primili su gol.

Van de Bek bio je na pravom mestu i smanjio zaostatak.