17:30

Dominacija gostujućih ekipa u Bundesligi

U terminu od 15:30 odigrano je pet mečeva prvog kola nemačke Bundeslige.

Photo by Frederic Scheidemann/Getty Images

Bajern je otvorio novu sezonu ubedljivom pobedom nad Šalkeom u petak uveče (8:0), a u subotu popodne su gosti bili dominantni.

Na četiri od pet odigranih utakmica slavili su gosti.

Herta je u Bremenu savladala Verder – 1:4 (0:2).

Gosti iz Berlina su u samom finišu prvog poluvremena postigli dva gola.

Prvo je Pekarik zatresao mrežu u 42. minutu, a zatim je Lukebakio u trećem minutu nadoknade prvog dela duplirao prednost.

Još ubedljiviju prednost doneo je Mateuš Kunja u 62. minutu, dok je sedam minuta kasnije Selke uspeo samo da ublaži poraz.

Za "poker" u 90. minutu se pobrinuo Kordoba.

Druga berlinska ekipa nije odigrala tako dobar meč.

Union Berlin poražen je kod kuće od Augzburga – 1:3 (0:1).

Prednost gostujućoj ekipi u 41. minutu doneo je Vargas.

Bulter je izjednačio u 75. minutu, ali je Gregorič ponovo doneo prednost Augzburgu u 82. minutu.

Tačku na meč u 89. minutu stavio je Han.

Prava goleada viđena je na meču između Štutgarta i Frajburga – 2:3 (0:2).

Prednost je doneo Petersen u osmom minutu, a duplirao je Salaj u 26. minutu.

Grifo je pogodio u 48. minutu za 3:0 i delovalo je da je sve gotovo.

Međutim, "Švabe" su uspele da se vrate.

Pogodio je u 71. Kalajdžić, zatim deset minuta kasnije Vamangituka, ali nisu uspeli da izvuku barem bod.

Hofenhajm je savladao Keln na gostovanju – 2:3 (1:2).

Hrvatski reprezentativac Andrej Kramarić postigao je dva gola za goste, u 4. i 48. minutu prvog poluvremena.

Oba puta je donosio prednost, ali je Keln dva puta uspeo da izjednači preko Andersona u 22. i Drekslera u 86. minutu.

Ipak, na kraju, Hofenhajm dolazi do pobede.

Pobedonosni gol postiže Kramarić u 93. minutu i kompletira het-trik.

Ajntraht Frankfurt je remizirao sa novim prvoligašem Arminijom iz Bilefelda – 1:1 (0:0).

Gosti su poveli preko Sokua u 51. minutu, a deset minuta kasnije izjednačio je Silva.

Asistent za gol bio je Bas Dost, koji je odlično glavom spustio loptu posle centaršuta Filipa Kostića.