23:00

PSŽ u 93. minutu do prve pobede u novoj sezoni VIDEO

Pari Sen Žermen došao je do prve pobede u novoj sezoni Lige 1.

EPA-EFE/IAN LANGSDON

Za razliku od prva dva kola, kada su doživeli minimalne poraze od Lensa i Bordoa, ovog puta su odigrali kod kuće protiv Meca i pobedili – 1:0 (0:0).

Nisu igrali Nejmar, Kurzava i Paredes koji su suspendovani, kao ni Kilijan Mbape koji ima koronavirus.

Ekipa predvođena Drakslerom, Di Marijom, Sarabijom i Ikardijem jedva je postigla pogodak kod kuće protiv Meca.

Sve im je otežao i štoper Dijalo, koji je dobio drugi žuti i crveni karton u 65. minutu.

PSŽ je dominirao i imao je 74% posed lopte i 18 udaraca na gol (7 u okvir), ali se mreža Meca nije zatresla sve do 93. minuta.

Treba pohvaliti i 32-godišnjeg alžirskog golmana Aleksandra Oukiđu, koji je zabeležio sedam odbrana i umalo doneo svojoj ekipi bod.