Subota, 12.09.2020.

19:05

Rutinska pobeda Partizana na debiju Stanojevića

Fudbaleri Partizana savladali su Rad u meču 7. kola Superlige Srbije – 3:0 (1:0).

Aleksandar Stanojević ostvario je pobedu na povratničkom debiju.

Kao i na prvom debiju, i na startu drugog mandata u Partizanu crno-beli rutinski su savladali Rad.

Stanojević je dao priliku Aleksandru Miljkoviću na desnom beku, Zdjelara je umesto sa Šćekićem upario sa Nathom u veznom redu, dok je kapiten Lazar Marković bio ofanzivni vezista i kreator.

Maki Banjak i Vladimir Stojković nisu bili u protokolu za ovu utakmicu, dok je Sejduba Suma propustio meč zbog suspenzije.

Videlo se od starta u kom pravcu će se kretati ova utakmica – Partizan je gradio akcije i napadao, dok se Rad skoncentrisao na odbranu i kontre.

Trninić, naijskusniji u redovima Rada, rano je dobio žuti karton, već u 13. minutu, a sedam minuta kasnije napustio je igru zbog povrede šake.

Sadik je dobio nekoliko upotrebljivih lopti u prvih pola sata, ali se nije dobro snašao, a u jednoj situaciji je i zasmetao Asanu na petercu, koji je bio usamljen na skoku.

Stevanović je sa 20 metara iz slobodnog udarca pogodio živi zid, a na drugoj strani je sa 25 metara udarac oprobao Jovanović, ali je dobro reagovao Popović i odbranio njegov udarac.

Konačno je Partizan došao do prednosti u 30. minutu.

Stevanović je centrirao sa leve strane, Marković je skočio na petercu, a Stojsavljević je u želji da očisti loptu sa pet metara postigao autogol i Partizan je poveo.

Do kraja prvog poluvremena gol je visio u vazduhu, Markovićev udarac odbranio je njegov prezimenjak na golu Rada, Sadik je ponovo dva puta izblokiran...

Živković je sjajan udarac glavom Ostojića skinuo sa gol linije, dok je posle narednog centaršuta iz kornera Urošević pogodio prečku.

Nekako je Rad preživeo i na odmor se otišlo sa 1:0 za crno-bele.

Na startu drugog poluvremena, Rad ostaje sa igračem manje.

Đorić kao poslednji igrač odbrane ruši Sadika i dobija direktan crveni karton.

Samo tri minuta kasnije, Filip Stevanović postiže prelep pogodak.

Gađao je iskosa sa leve strane, sa ivice šesnaesterca i pogodio malu mrežicu u 50. minutu za 2:0.

U narednih 10 minuta, Marković je imao tri neverovatne odbrane.

Branio je udarce Sadika, Asana i Natha i uspeo nekako da sačuva svoju mrežu tokom deset minuta dominacije Partizana.

Tada se već znalo da će Partizan pobediti, a Stanojević u 60. minutu uvodi Bojana Matića umesto Lazar Markovića i Partizan je zaigrao sa dva špica.

Partizan je do kraja držao loptu u svom posedu i pokušavao da još jednom zatrese mrežu Rada.

Asano je u 80. minutu srušen i sudija Petar Piper pokazao je na belu tačku.

Penal je rutinski realizovao Sadik za 3:0.