Petak, 04.09.2020.

20:25

Hrabra BiH remizirala u Italiji! VIDEO

Fudbaleri Italije i Bosne i Hercegovine odigrali su 1:1 (0:0) na otvaranju grupe 1 Lige nacija u A diviziji.

Izvor: MS

Autor: MS

(Photo by Claudio Villa/Getty Images

Na stadionu u Firenci videli smo jako zanimljivu utakmicu, pre svega u drugom poluvremenu, iz koje je BiH mogla i do pobede.

Gosti su poveli preko Edina Džeka, kome je to bio 59. gol za "zmajeve", ali su Azuri ekspresno postavili konačnih 1:1 preko Sensija.

Na kraju su izabranici Duška Bajevića, koji je debitovao na "Artemio Frankiju", imali šansu da preko Muhameda Bešića dođu do velikog trijumfa, ali je u jednoj kontri zamalo promašio.

Svakako selekcija BiH može da bude zadovoljna remijem, izvojevanim disciplinovanom igrom i to sa čak tri debitanta večeras, među kojima je bio i štoper Vojvodine Siniša Saničanin.

I upravo je Saničanin blistao.

Sve pohvale idu na račun "zmajeva" koji su se sjajno držali praktično svih 90 minuta protiv favorizovanog rivala.

Takođe, imali su i prilike i jednu takvu iskoristili kada je golgeter Rome Džeko posle kornera bio najprisebniji.

Ipak, radost BiH nije dugo trajala.

Samo nekoliko minuta kasnije Sensi je iskoristio asistenciju Insinjea i savladao odličnog Šehića, uz "pomoć" Šunjića.

Prilikom udarca lopta je zakačila štopera moskovskog Dinama i zavšila u mreži gostiju.

Do kraja BiH je lako sačuvala remi, praktično bez ikakvih problema i upisala veliki bod.

Koji će "zmajevima" mnogo značiti, pre svega na planu samopouzdanja, pred odlučujuće bitke za plasman na EURO.

Naše komšije igraće sledećeg meseca baraž iz prethodne sezone Lige nacija protiv Severne Irske.

Sa ovakvom injekcijom i partijom ne bi trebalo da brinu....