Četvrtak, 03.09.2020.

22:45

Spektakularan gol Mađara – Turska u Beogradu ne sme da kiksne

Fudbaleri Turske poraženi su pred domaćom publikom od Mađarske 1:0 u prvom meču Lige nacija B.

Izvor: PT

Autor: PT

EPA-EFE/SEDAT SUNA

Turci u narednom kolu, odnosno za tri dana igraju u Beogradi s obzirom na neočekivani poraz sigurno će biti maksimalno motivisani da u prestonici Srbije ostvare dobar rezultat.

Domaći igrači imali su veći posed, ali je Mađarska bila konkretnija uputivši čak 13 udaraca, od kojih je pet išlo u okvir gola.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Soboslai u 80. minutu. Ofanzivni vezni udarcem sa više od 30 metara savladao je Čakira i time je doneo pobedu Mađarskoj.

Do kraja utakmice Turska nije imala veće šanse i gostujuća ekipa zasluženo dolazi do tri boda.

U istoj grupi selekcija Srbije poražena je u Moskvi od Rusije.

U ostalim utakmicama Lige nacija B, fudbaleri Velsa slavili su na gostovanju protiv Finske. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mur u 80. minutu.

U istoj grupi Bugarska i Irska odigrali su bez pobednika, 1:1.

Domaća ekipa povela je u 56. minutu preko Kraeva, a bod Irskoj doneo je Dafi u 93. minutu.