Fudbalerima Crvene zvezde u 3. kolu kvalifikacija za Ligu šampiona pridružili su se Karabag, Molde i Makabi iz Tel Aviva.

Izvor: MS

Autor: MS

EPA-EFE/SRDJAN SUKI

Karabag je je u Bakuu pobedio Šerif 2:1 u meču u kome je imao igrača više oko sat vremena zbog preoštrog starta Anatolea Abanga.

Trijumf Azerima doneli su srpski internacionalac i brat asa Mačester junajteda Nemanje Matića, Uroš Matić, golom iz penala u 22. i Mahir Emreli u 63. minutu.

Poraz gostima ublažio Frank Kastaneda u finišu meča.

Makabi iz Tel Aviva lako je prebrodio gostovanje litvanskoj Suduvi 3:0, uz pogotke Avija Rikana, Nika Blekmena i Ofira Davidzada.

Najviše se pomučio Molde koji je posle preokreta slavio u Celju 2:1.

Domaćin je poveo preko Mitje Lotrića, ali su i pored toga Norvežani bili mnogo bolji rival.

To su rezultirali u drugom poluvremenu i pogocima Etzaza Husaina, kome je kumovao veliki kiks golmana Rozmana i Leke Džejmsa otišli u drugu fazu.

Karabag, Molde i Makabi biće nepovlašćeni na žrebu za 3. kolo kvalifikacija, odnosno mogući rival Crvenoj zvezdi.