Fudbaleri Sevilje i Šahtjora pridružili su se Mančester junajtedu i Interu u polufinalu Lige Evrope.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Ina Fassbender/Pool via Getty Images

Tim iz Andaluzije savladao je Vulverhempton sa 1:0,a junak je bio Lukas Okampos koji je postigao gol u 88. minutu. Protiv "crvenih đavola" će igrati 16. avgusta u Kelnu.

Šahtjor je sa druge strane na "pogon" svojih Brazilaca deklasirao Bazel sa 4:1 i protiv "nerazura" će igrati 17. avgusta u Diseldorfu.

Sevilja i Vulvsi po igri su opravdali epitet derbija.

Iako nije bilo golova sve do samog finiša, viđena je ravnopravna borba, sa šansama na obe strane.

Tim Hulena Lopetegija je bio nešto bolji rival, naročito u drugom poluvremenu, ali falila je završnica.

Najveću šansu za engleskog predstavnika propustio je Raul Himenes, kada je promašio penal, koji je iznudio Adama Traore.

Odlučujući momenat na meču dogodio se u 88. minutu.

Odličan centaršut Evera Banege iskoristio je Lukas Okampos i tako doneo svojoj ekipi plasman u polufinale.

U drugom četvrtfinalu, ukrajinska ekipa je od samog starta stavila do znanja Švajcarcima da će se ona za sve pitati u Gelzenkirhenu.

Veću u 2. minutu su poveli preko Žuniora Moraeša, koji je nakon kornera Marlosa, glavom savladao srpskog golmana Đorđa Nikolića.

Samo desetak minuta kasnije Bazel je uzvratio, ali Afimiko Pululu propustio priliku da nakon solo prodora postigne pogodak. To je bila i jedina šansa za njih u prvom delu igre.

Strelac prvog gola je novu šansu imao u 20. minutu, da bi Šahtjor duplirao prednost u 22, kada je Marlos ponovo bio asistent, a Tajson egzekutor sa ivice kaznenog prostora.

Do pauze Ukrajinci su mogli da stave tačku na utakmicu, ali je udarce Tajsona i Marlosa sjajnim intervencijama zaustavio Nikolić.

Na početku nastavka drugog dela nije bilo naročito interesantnih situacija.

Tačnije, sve do 62. minuta, kada je sudija Majkl Oliver odlučio, uz konsultaciju VAR-a, ipak ne svira penal za Bazel.

U 74. minutu, na drugoj strani, dosudio je najstrožu kaznu, koju je u gol pretvorio Alan Patrik i tada je bilo jasno da će ukrajinska ekipa otići dalje.

"Poker" Šahtjora kompletirao je Dodo u 89. minutu, nakon sjajnog kontranapada.

Ipak, Bazel uspeva da stigne do počasnog pogotka u nadoknadi vremena, kada je Pjatova savladao Van Volfsfinkel i tako postavio konačnih 4:1.