Minimalac Leverkuzena, Sevilja "preslišala" Romu za četvrtfinale

Fudbaleri Sevilje plasirali su se u četvrtfinale Lige Evrope.

Minimalac Leverkuzena, Sevilja
Photo by Wolfgang Rattay/Pool via Getty Images

Sevilja je održala čas fudbala Romi i savladala italijansku ekipu rezultatom 2:0 (2:0).

U četvrtfinalu će igrati protiv pobednika dvomeča Vulverhempton – Olimpijakos.

Videlo se od samog starta u kom pravcu će ići ova utakmica.

Već posle šest minuta Sevilja je izvela tri kornera i imala dva odlična udarca koja je neutralisao golman Rome Pau Lopes.

Štoper Sevilje Kunde pogodio je prečku u 12. minutu, kada je gađao glavom posle centaršuta Džordana.

Prednost je u 22. minutu doneo levi bek Serhio Regilon.

Prednost je u 44. minutu duplirao En Nesiri.

U drugom poluvremenu rutinski su čuvali prednost, dok je Roma pokušavala nešto da uradi.

Prepustili su inicijativu rimskoj ekipi, koja je bila bezidejna i nije mogla da stvori nijednu pravu šansu.

U 75. minutu poništen je gol Kundea zbog ofsajda.

Do kraja meča nije bilo pogodaka.

U 100. minutu je Mančini zaradio crveni karton, pa je Roma meč završila sa igračem manje.

Bajer Leverkuzen – Rendžers

Bajer Leverkuzen takođe se plasirao u četvrtfinale Lige Evrope.

Posle pobede u Glazgovu od 3:1, slavili su i kod kuće rezultatom 1:0 (0:0).

Nemački tim će u četvrtfinalu igrati protiv Intera.

U prvom poluvremenu su dominirali i imali nekoliko prilika, a najbolja je bila u 23. minutu kada je Haverc pogodio prečku.

Do prednosti su stigli u 51. minutu golom Dijabija, kojim su overili plasman u četvrtfinale.