Subota, 01.08.2020.

22:50

Roma slavila u Torinu posle 10 godina, Inter je vicešampion Italije VIDEO

Fudbaleri Juventusa, šampiona Italije, poraženi su kod kuće od Rome sa 3:1, u poslednjem kolu Serije A.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/ALESSANDRO DI MARCO

"Vučica" je tako uspela da "Staru damu" savlada prvi put u Torinu posle čak 10 godina.

Posao im je u mnogome bio olakšan odlukom Mauricija Sarija da odmori najvažnije igrače pred osminu finala Lige šampiona sa Lionom.

Juventus je, doduše, poveo na ovom meču golom Iguaina već u 5. minutu.

Ipak, gosti iz Rima do pauze preokreću preko Kalinića i Perotija, koji je u 52. minutu postavio konačan rezultat.

Rezultatski jedini važan duel ove večeri odigrali su Atalanta i Inter u Bergamu.

Slavili su nerazuri sa 2:0 i tako osigurali vicešampionsku titulu, koja će im biti slaba uteha ove sezone.

Pobedu ekipi Antonija Kontea doneli su D’Ambrozio i Ešli Jang.

Izabranici Đanpjera Gasperinija su tako zabeležili prvi poraz još od januara, a zanimljivo, ovo je bio prvi meč na kojem nisu uspeli da postignu bar jedan gol još od novembra.

Obe ekipe se okreću evropskim obavezama – Atalanta Pari Sen Žermenu, a Inter Hetafeu.

Pobedu je ostvarila i ekipa Napolija, koja je na svom terenu savladala Lacio sa 3:1.

Golove za domaće postigli su Fabijan Ruis, Lorenco Insinje i Mateo Politano.

Počasni pogodak za goste dao je Čiro Imobile, koji je tako potvrdio titulu najboljeg strelca Evrope sa 36 golova u sezoni.

Napoli je završio kao sedmi, a Lacio kao četvrti.

Fudbaleri Milana su uspešno završili sezonu.

"Rosoneri" su na San Siru savladali Kaljari sa 3:0.

Strelci su bili Ibrahimović i Kastiljeho, dok je u prvom poluvremenu sopstvenu mrežu pogodio Klavan.

Nešto ranije u toku dana, Breša i Sampdorija su remizirali rezultatom 1:1.