Utorak, 14.07.2020.

23:10

Da nije Žirua, Čelsi bi se baš namučio VIDEO

Fudbaleri Čelsija ostvarili su trijumf protiv Noriča minimalnim rezultatom 1:0 (1:0) u prvoj utakmici 36. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Richard Heathcote/NMC/Pool

"Plavci" su imali potpunu kontrolu utakmice, bili bolji u svakom segmentu igre, ali su uspeli da postignu samo jedan pogodak.

Učinio je to Olivije Žiru duboko u nadoknadi prvog poluvremena, što se ispostavilo odlučujućim momentom na "Stamford bridžu.

Kristijan Pulišić je centrirao sa leve strane, Žiru pobegao striktnom čuvaru i glavom lako savladao Tima Krula.

"Kanarinci" se nisu obrukali, primili su samo jedan gol, ali su u svakom duelu, na svakom delu terena, bili potpuno inferiorni.

Gotovo da nisu uspevali da zadrže loptu duže od nekoliko dodavanja, pa ni Čelsi nije preterano imao pritisak da atakuje na gol "fenjeraša".

U poslednjih 15 minuta bilo je prilika da pobeda bude ubedljivija, ali su šanse promašivali Pulišić, Markos Alonso i Žiru.