Nedelja, 12.07.2020.

17:25

Trezege čuva Aston Vilu u eliti VIDEO

Fudbaleri Aston Vile savladali su na svom terenu ekipu Kristal Palasa sa 2:0, u 35. kolu Premijer lige.

Izvor: MT

Autor: MT

Photo by Tim Keeton/Pool via Getty Images

Golove vredne tri boda postigao je Egipćanin Trezege.

Birmingemski tim je ovim trijumfom praktično održao koliko-toliko realne šanse da ostane u eliti.

Još uvek su u zoni ispadanja i tri kola pre kraja imaju četiri boda manje od Vest Hema i Votforda.

Trezege je vođstvo svojoj ekipi doneo u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena.

On je nakon centaršuta sa leve strane i gužve u kaznenom prostoru ostao sam na drugoj stativi, odakle je savladao Guaitu.

On se i u 59. minutu našao na pravom mestu.

Posle dodavanja Hurihejna i loše intervencije odbrane gostinu, Trezege je postigao novi pogodak i ispostaviće se postavio konačan rezultat 2:0.

Kao što je rečeno, Aston Vila je 18. sa 30 bodova, dok je Kristal Palas, za koji je kao kapiten naš Luka Milivojević odigrao 75 minuta i zaradio žuti karton, 14. sa 42 boda.

U narednom kolu Aston Vila će igrati sa Evertonom, dok se londonska ekipa sastaje sa Mančester junajtedom.