Nedelja, 12.07.2020.

17:15

Arsenal od sjaja do očaja, Totenhem slavio u derbiju severnog Londona VIDEO

Fudbaleri Totenhema savladali su Arsenal u meču 35. kola engleske Premijer lige – 2:1 (1:1).

Photo by Michael Regan/Getty Images

Derbi severnog Londona pripao je Totenhemu, koji je izbacio Arsenal iz trke za Evropu.

Ekipa Žozea Murinja sada ima dobre šanse tri kola pre kraja da se domogne mesta koje vodi u kvalifikacije za Ligu Evrope.

Totenhem je ušao ofanzivno i agresivno u utakmicu i već posle desetak sekundi Mura je uputio prvi udarac ka golu.

Arsenal se tek posle deset minuta oslobodio pritiska i zaigrao u svom stilu.

Lakazet je postigao prelep gol u 17. minutu.

Sa 20 metara je snažnim udarcem pogodio same rašlje i doneo prednost Arsenalu.

Međutim, posle nepuna dva minuta je Totenhem izjednačio.

Katastrofalan pas unazad poslao je Kolašinac, Luiz je bio loše postavljen i Son je oduzeo loptu, izašao sam ispred Martineza i rutinski realizovao šansu za izjednačenje u 19. minutu.

Nastavio je Arsenal sa dobrim akcijama, Obamejang je promašio loptu na pet metara i propustio veliku priliku, a posle toga je solidno gađao iz slobodnog udarca, kao i Pepe sa ivice šesnaesterca, ali su obe lopte završile pored gola.

Totenhem je imao samo još jednu priliku preko Harija Kejna, kada je pokušao da lobuje Martineza, ali se golman Arsenala dovoljno ispružio i sprečio pogodak.

U drugom delu igre nismo gledali toliko brz ritam.

Nije bilo ozbiljnih prilika sve do 60. minuta, kada je Obamejang sa deset metara pogodio prečku.

Dvadeset minuta kasnije je Obamejang ponovo pokušao, ovog puta sa desetak metara volej udarcem, međutim Loris je fantastično odbranio i sprečio novo vođstvo Arsenala.

I samo minut kasnije, Totenhem postiže pogodak.

Posle kornera je najviši u skoku bio Alderveireld i glavom je zatresao mrežu u 81. minutu.

Na kraju, trijumf Totenhema, koji ih je doveo na samo dva boda od Šefilda i mesta koje vodi u Evropu.