Subota, 11.07.2020.

18:55

Selta povela, pa klecala i na kraju poklekla u Pamploni

Fudbaleri Osasune savladali su ekipu Selte sa 2:1 (1:1) u prvom meču 36. kola španske La lige.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Juan Manuel Serrano Arce/Getty Images

Prva dva gola postignuta su u prvoj četvrtini utakmice, a kasnije je bilo dosta prilika na obe strane, da bi domaći tim ipak došao do trijumfa.

Junak je Arnais Hose koji je u 91. minutu doneo radost ekipi srpskog veziste Darka Brašanca.

Gosti iz Viga su poveli već u 10. minutu kada je Jago Aspas asistirao, a Santi Mina pogodio mrežu za vođstvo Selte.

Bilo je malog čekanja na potvrdu iz VAR sobe, koja je ubrzo i stigla.

Odgovor domaćih je došao u 23. minutu.

Pervis Estupinjan je centrirao, a Galjego Enrik glavom dočekao loptu i sproveo je iza leđa golmana Selte.

Već do kraja prvog poluvremena Osasuna je imala nekoliko prilika, ali ih nije koristila.

Potom je Aspas na početku drugog dela imao dve lepe šanse, ali nije uspevao do gola.

Domaći su u poslednjih pola sata imali veću inicijativu i pritiskali su obruč oko gola gostiju.

A onda je u prvom minutu nadoknade Arnais sjajno reagovao kod centaršuta Ojera i doneo trijumf svom timu.

Brašanac je na terenu bio do 84. minuta kada ga je zamenio Monkajola.