Na današnji dan pre šest godina dogodio se jedan od najvećih "šokova" u istoriji fudbala.

Izvor: MT

Autor: MT

Getty images

Brazil, domaćin Mundijala, doživeo je potpuni kolaps u Belo Horizonteu, pretrpevši najteži poraz ikada.

Bolji od "karioka" bili su reprezentativci Nemačke. Mada, malo je reći bolji.

"Panceri" su bukvalno samleli izabranike Luisa Felipea Skolarija sa 7:1 u polufinalu Svetskog prvenstva.

Brazilci ni u jednom trenutku nisu mogli da pariraju gostima i već na poluvremenu gubili sa čak 5:0.

Potop se nazirao u periodu od 23. do 29. minuta, kada su domaći iz četiri akcije primili četiri pogotka.

Nemačka je na poluvremenu rešila da spusti gas, a česte su šale bile da za to nije znao Andre Širle, koji je bez problema još dva puta savladao Žulija Cezara.

Počasni pogodak za Brazil postigao je Oskar u 90. minutu.

Nemačka je u finalu nešto kasnije pobedila još jednu južnoameričku selekciju, Argentinu i tako po četvrti put postala šampion sveta.