Ponedeljak, 06.07.2020.

23:00

"Murinjovski" trijumf "Pevaca" – Totenhem je još u igri za Evropu VIDEO

Fudbaleri Totenhema savladali su Everton u poslednjem meču 33. kola engleske Premijer lige – 1:0 (1:0).

Photo by Catherine Ivill/Getty Images

Totenhem se i dalje nada plasmanu u Evropu, a ova tri boda ponovo su ih približila Arsenalu, Vulverhemptonu i Mančester junajtedu.

Everton ostaje na sredini tabele.

Prvi pokušaj delo je Mure u 22. minutu, kada je šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je lopta otišla pored gola.

Gol je stigao samo dva minuta kasnije.

Son je prvo šutirao i pogodio Kina, posle čega mu se vratila lopta, a zatim je kombinovao sa Kejnom u kaznenom prostoru.

Kejn je pronašao Lo Selsa, koji šutira iz okreta, a lopta se odbija od Kina i ulazi u mrežu.

Vodeći gol Totenhema pripisan je kao autogol štoperu Evertona.

Do kraja prvog poluvremena videli smo po jedan pokušaj sa obe strane.

Dajer je u 30. minutu gađao iz slobodnog udarca i poslao loptu tik iznad prečke, dok je u poslednjim trenucima prvog poluvremena Rišarlison bio blizu da donese izjednačenje, ali je njegov udarac završio nekoliko centimetara pored leve stative.

U drugom poluvremenu smo gledali kako Žoze Murinjo radi ono što najbolje zna – čuva rezultat.

Son je najviše pokušavao u drugom poluvremenu i imao je tri opasna udarca.

Dva puta mu je sjajno odbranio Pikford, dok je jednom lopta otišla pored gola.

Ekipa Karla Anćelotija nije imala ideju kako da ugrozi gol Lorisa, koji je imao jednu dobru odbranu, kada je iz izgledne pozicije u 80. minutu pokušao Kalvert-Luin.

Na kraju, pobeda Totenhema koja ih ostavlja u igri za plasman u Evropu.