Nedelja, 05.07.2020.

19:30

Liverpul "gurnuo" Vilu ka Čempionšipu

Fudbaleri Liverpula su rezultatom 2:0 pobedili Aston Vilu u utakmici 33. kola engleske Premijer lige.

Izvor: SN

Autor: SN

Liverpul
Photo by Shaun Botterill/Getty Images

Šampion Engleske ne prašta greške.

Fudbaleri Liverpula su uspeli da na svom stadionu dođu do nove pobede rezultatom 2:0, posle golova koje su postigli Mane i Džons.

Prvo poluvreme je bilo nekako mirno, iako je Liverpul imao 71 odsto poseda lopte, ali nekako nismo videli previše zanimljivih stvari.

U drugom je Liverpul nastavio da napada u istom maniru, imali su takođe 71 odsto poseda lopte, ali je Aston Vila češće pokušavala da ugrozi njihov gol.

Sve je to palo u vodu u 71. minutu utakmice kada je Sadio Mane postigao vodeći gol za "crvene".

Novi šampion Engleske je usrećio navijače, ali je Kurtis Džons doneo novu radost u 89. minutu utakmice i tim pogotkom potvrdio pobedu Liverpula nad Aston Vilom.

Aston Vila je sada na 18. mestu u Premijer ligi, a to mesto vodi u Čempionšip. Prvi tim iznad crte ima bod više i to je ekipa Votforda.