Nedelja, 05.07.2020.

19:20

Leganes slavio u Barseloni, Espanjol se oprašta od LaLige VIDEO

Fudbaleri Leganesa savladali su Espanjol u meču 34. kola španske LaLige – 0:1 (0:0).

Photo by Eric Alonso/Getty Images

Ovim porazom je Espanjol kupio kartu za drugu ligu, dok za Leganes još postoji nada.

Četiri kola pre kraja, Leganes ima sedam bodova manje od Eibara, koji je prvi iznad crte.

Dva najlošija tima španske LaLige očekivano su odigrala veoma nezanimljivu utakmicu.

U prvom poluvremenu gotovo da nismo videli ništa, s obzirom da je Espanjol ima jedan šut ka golu, dok Leganes nije uopšte pripretio.

Videla se veća želja kod gostujućih igrača, koji su u 53. minutu došli do prednosti.

Peres je dijagonalom pronašao Silvu, koji rutinski smešta loptu u mrežu sa pet metara.

Espanjol je napadao i pokušavao da dođe do izjednačenja, a gol Raula De Tomasa poništen je u 73. minutu zbog ofsajda.

Kaleri je zbog prigovora ekspresno zaradio dva žuta kartona u 88. minutu i isključen je.

Zbog velikog broja prekida i odmora sudija je produžio osam minuta.