Subota, 04.07.2020.

23:37

Lacio posustaje – Milan "protutnjao" Rimom

Fudbaleri Milana savladali su kao gosti ekipu Lacija sa 3:0, u meču 30. kola italijanske Serije A.

Izvor: MT

Autor: MT

Lacio posustaje – Milan
EPA

Tim iz prestonice nije uspeo da odigra na niovu na kojem su bili maltene tokom čitave sezone.

Izabranici Simonea Inzagija nisu ličili na sebe i zbog toga su pretrpeli drugi poraz u poslednja četiri meča nakon pauze zbog pandemije koronavirusa.

Sa druge strane, "rosoneri" su ostvarili neočekivano ubedljivu pobedu na Olimpiku i tako ostali u trci za Ligu Evrope.

Na početku duela nije bilo konkretnih prilika, da bi iz prve ozbiljnije Milan poveo.

Hakan Čalhanoglu je odlično šutirao sa ivice kaznenog prostora, lopta je zakačila jednog defanzivca domaćih, dodatno promenila pravac i prevarila golmana Strakošu. Taj pogodak pogledajte OVDE.

Samo desetak minuta kasnije gosti stižu do povećanja prednosti.

Rukom je u svom šesnaestercu igrao Stefan Radu pa je sudija Kalvareze pokazao na belu tačku.

Neumoljiv je bio Zlatan Ibrahimović. Taj gol pogledajte OVDE.

Pokušavao je Lacio da se vrati, ali bezuspešno.

Luis Alberto je bio neprecizan, dok je Manuelu Lacariju poništen gol zbog ofsajda.

Tačku na ovaj meč stavio je već u 59. minutu Ante Rebić, nakon sjajnog pasa Bonaventure. Taj gol pogledajte OVDE.

Do kraja susreta Teo Ernandez je dva puta propustio da savlada Strakošu, pa je meč završen rezultatom 3:0 u korist Milana.

Treba reći i da je srpski reprezentativac Sergej Milinković-Savić odigrao 67 minuta, a mesto na terenu je ustupio Andersonu.

U narednom kolu Milan dočekuje Juventus, dok Lacio gostuje Lečeu.