Subota, 04.07.2020.

20:25

Arsenal konačno deluje kao tim VIDEO

Arsenal je ove sezone igrao veoma loše u mnogim utakmicama, ali se čini da se tek u finišu ekipa probudila i zaigrala kako bi trebalo.

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Michael Steele/NMC/Pool

Na gostovanju Vulverhemptonu, timu koji pretenduje na Ligu šampiona, "tobdžije" su pomalo iznenađujuće slavile sa 2:0 (1:0).

Posle ko zna koliko vremena je tim Mikela Artete bio upravo to – tim. Onaj koji igra na rezultat. I to su Londonci uspeli.

Jedini pravi šut prema golu Arsenala, "vukovi" su uputili već u 15. sekundi utakmice.

Nakon toga niko ne bi rekao da ćemo gledati pravu "uspavanku" u nastavku.

Igrači Arsenala su u potpunosti umrtvili meč, poslednja linija se dodavala između sebe i precizni statističari će reći koliko su ih razmenili na ovom susretu.

U potpunosti su zaustavili atake Vulvsa, a onda iz jedine prave prilike dali gol.

Igrao se 43. minut kada je mladi Bukajo Sako zatresao mrežu, čime je proslavio nedavno potpisani dugogodišnji ugovor sa Arsenalom.

Očekivala se veća ofanziva domaćih u nastavku, što je u poslednjih pola sata najavio i ulazak Dijoga Žote.

Ali, od svega, samo jednu priliku su uspeli da stvore u 64. minutu.

Adama Traore je izašao sam ispred golmana, ali onda pomalo nonšalantno, "bocnuo" preko golmana i poslao loptu visoko iznad prečke.

Arsenal se u finišu dobro branio, a onda je u 86. minutu završio posao.

Aleksandr Lakazet je u igru ušao u 83. minutu, a tri minuta kasnije odlično izbacio čuvara iz igre i stavio "tačku" na ovaj meč.