Subota, 04.07.2020.

19:40

Bajern rutinski do duple krune VIDEO

Fudbaleri minhenskog Bajerna osvojili su Kup Nemačke, trijumfom nad Leverkuzenom rezultatom 4:2.

Izvor: MT

Autor: MT

EPA-EFE/RONALD WITTEK

Bavarci su na taj način stigli do 20. trofeja u ovom takmičenju, ali i do nove duple krune.

Sa druge strane, izabranici Pitera Bosa nisu uspeli da na neki način spasu sezonu.

Bili su konkurentni samo u prvih nekoliko minuta meča na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Bajern je nakon nekoliko pokušaja Levandovskog, Gorecke i Kimiha, došao do vođstva u 16. minutu.

David Alaba je preuzeo odgovornost i sa ivice šesnaesterca iz slobodno udarca savladao Lukaša Hradeckog.

Samo nekoliko minuta kasnije, Bavarci su mogli da dupliraju prednost. Ipak, Tomas Miler nije uspeo da slučajno skrene loptu nakon šuta Serža Gnabrija.

Ipak, navijači Leverkuzena su mogli da odahnu samo za trenutak, pošto je u 24. minutu na semaforu pisalo 2:0.

Odličan pas Džošue Kimiha koristi Gnabri, koji snažnim i preciznim udarcem u dalji ugao duplira vođstvo.

Do kraja poluvremena ritam je bio nešto sporiji, pa su pri rezultatu 2:0 za Bajern, igrači otišli na petnaestominutnu pauzu.

U 57. minutu Leverkuzen je propustio odličan kontranapad, kada je Voland promašio čitav "fudbal" iz izgledne situacije.

Kazna je stigla samo dva minuta kasnije, kada je Robert Levandovski postigao 50. gol u sezoni.

I to na kakav način. Volej iz velike daljine je bukvalno probio ruke golmana Lukaša Hradeckog.

Međutim, nije se predavao Leverkuzen i već u 64. preko Svena Bendera smanjio rezultat.

U tim trenucima izabranici Hans-Ditera Flika su delovali malo pogubljeno, a Voland i Haverc to nisu uspeli da iskoriste.

Do kraja meča viđena su još dva pogotka.

Prvo je u 89. Levandovski hladnokrvno reagovao i iz neposredne blizine "bocnuo" loptu preko Hradeckog.

Ipak, u dubokoj nadoknadi vremena Kaj Haverc iz penala postavlja konačnih 2:4.