Subota, 04.07.2020.

19:15

Ronaldo "skinuo mrak", Juventusu gradski derbi VIDEO

Fudbaleri Juventusa savladali su Torino u gradskom derbiju 30. runde italijanske Serije A rezultatom 4:1 (2:1).

Izvor: SS

Autor: SS

Ronaldo
Photo by Valerio Pennicino/Getty Images

"Stara dama" je ponovo na sedam bodova više u odnosu na Lacio, koji svoj meč ovog kola igra večeras protiv Milana uz prenos na TV B92.

"Zvezda" utakmice u Torinu je Kristijano Ronaldo koji je dao treći gol za Juve, ali je karakteristično jer je to njegov prvi pogodak iz slobodnog udarca od kako je stigao u Italiju, posle 43 neuspešna pokušaja.

Ali, veliko priznanje se mora odati Paolu Dibali, za sve što radi u poslednjem periodu u Juventusu.

Iako je njegova borba sa koronavirusom trajala gotovo mesec i po dana, igra maestralno.

Gotovo svakog rivala je "otključao", a odbrane nemaju rešenja za njega.

Tako je bilo i sa defanzivcima "bikova".

U 29. minutu Torino je bio u napadu, a onda je "sevnula" kontra domaćih.

Ronaldo je vukao loptu, odložio je do Huana Kvadrada i on je u situaciji "jedan na jedan" izbacio čuvara i efektno pogodio dalji donji ugao.

U samom finišu prvog dela meča Torino je dobio penal na "poklon".

Šut sa distance i lopta je pogodila u ruku Matijsa De Lihta.

VAR je pokazao da je to najstroža kazna, iako je lopta najpre pogodila Holanđanina u nogu, pa tek onda u ruku. Sumnjiva odluka.

Odgovornost je preuzeo Andrea Beloti i lako matirao Đanluiđija Bufona.

I onda dolazimo do gorepomenutog gola Ronalda.

Igrao se 61. minut, sa nešto više od 20 metara je plasirao loptu preko živog zida i pogodio.

Njegov 25. gol u sezoni, ali veoma važan, pošto je skinuo ogroman teret sa leđa.

Juventus je nakon gola Portugalca spustio tempo i mirno proveo utakmicu kraju.

Ali, u 87. minutu je došao do još jednog gola, ali su ga u sopstvenu mrežu sproveli gosti.

Tačnije, defanzivac Điđi je postigao autogol, iako je bio potpuno neometan.