Sreda, 01.07.2020.

23:09

Jarmolenko srušio Čelsi u 90. minutu VIDEO

U fantastičnom londonskom okršaju Vest Hem je savladao Čelsi rezultatom 3:2 (1:1).

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by EPA-EFE/Michael Regan/NMC/Pool

Bilo je svega u ovom meču – poništen gol zbog VAR-a, penal, evrogol iz slobodnog udarca, puno šansi i pet pogodaka.

Na kraju je presudio Andrej Jarmolenko golom u 90. minutu, iako je u igru ušao samo 12 minuta ranije.

Krenulo je veoma zanimljivo, sa po jednom ozbiljnom propuštenom šansom na obe strane.

Prvo je Antonio mogao da zatrese mrežu, tako što je pobegao Ridigeru i Alonsu, ali je šutirao pored gola.

Zatim je Kristijan Pulišić prelepo šutirao sa ivice kaznenog prostora, ali je lopta otišla za malo pored desne stative.

Vest Hem je došao do gola u 36. minutu, postigao ga je Souček, ali je VAR "geometrijom" pokazao da je Antonio bio u ofsajdu.

To se golim okom ne bi videlo.

Prvi gol na meču viđen je tek u 41. minutu, iz penala.

Kristijan Pulišić je oboren, čist prekršaj, a gol je postigao Vilijan.

Ali, "čekićari" su ipak došli do gola u prvom poluvremenu, ovog puta zasluženog i čistog.

Souček je nadvisio Aspiliketu, a na gol-liniji nije uspeo da izbije loptu Tami Abraham, koji je reagovao prilično komično.

U 52. minutu i Antonio je stigao do gola. Mora se priznati da ga je zaslužio, jer se borio kao lav na večerašnjem susretu.

Najpre je bio oboren, tražio je prekršaj Ridigera, nije ga dobio, ali je u nastavku akcije lopta došla do njega na petercu i doneo je preokret Vest Hemu.

Usledila je ofanziva gostiju i nekoliko propuštenih prilika, pre nego što je u 72. minutu Vilijan izveo najlepši potez na meču.

Iz slobodnog udarca je poslao prelep udarac u golmanov ugao i od stative je lopta odsela u mreži.

Njegov drugi gol, ipak, nije bio dovoljan čak ni za bod "plavaca".

Onda kada su svi mislili da ćemo videti podelu bodova, što bi možda bilo i najrealnije zbog svega viđenog, "sevnula" je kontra domaćih.

Antonio je u idealnom momentu izbacio Jarmolenka koji je "zalomio" Rudigera i snažno i precizno pogodio donji levi ugao gola Kepe Arizabalage.