Fudbaleri Arsenala i Njukasla ostvarili su ubedljive pobede, dok je Lester ponovo razočarao, u 32. kolu Premijer lige.

Izvor: LN

Autor: LN

Arsenal neumoljiv, Lester nastavio da
Photo by Mike Egerton/Pool via Getty Images

Arsenal je sa 4:0 pobedio Norič na domaćem terenu za drugu pobedu zaredom u eliti, dok je Norič upisao četvrti neuspeh u nizu.

Na prvi gol čekalo se do 33. minuta, kada je Obamejang zatresao mrežu Krula, a samo četiri minuta kasnije i Džaka se upisao u listu strelaca.

Naredne dve šanse imali su gosti, koji su umalo došli i do penala u 60. minutu. Ipak, VAR soba je potvrdila da najstrože kazne neće biti.

To je bilo sve što je viđeno od Noriča u ovoj utakmici, pa se u 67. minutu ponovo upisao Obamejang posle velike greške odbrane gostiju.

Za konačnih 4:0 pobrinuo se Sedrik Soareš u 81. minutu.

Lester je na gostovanju Evertonu potvrdio lošu formu i četvrti meč zaredom u svim takmičenjima ostao bez sva tri boda.

"Karamele" su rezultatom 2:1 upisale drugu pobedu zaredom posle niža nepovoljnih rezultata.

Već u 16. minutu bilo je velikih 2:0 za domaćina, pošto su pogotke postigli Rišarlison i Sigurdson.

Pikford je odlično čuvao svoju mrežu, ali nije uspeo to da uradi u 51. minutu kada ga je savladao Ihenaćo.

Isti igrač je u 65. minutu imao zicer iz neposredne blizine, ali je promašio ceo gol.

Njukasl je lako izašao na kraj sa Bornmutom na gostovanju rezultatom 4:1:

"Svrake" su postigle po dva gola u oba poluvremena, praktično obezbedile sebi opstanak i značajno ugrozile šanse Bornmuta za istim.

Gejl i Longstaf su postigli po gol u prvih 45 minuta i doneli veliku prednost gostima na pauzi.

U 57. minutu u strelce se upisao i Almiron, dvadeset minuta kasnije precizan je bio Lazaro, da bi konačan rezultat postavio Gosling u trećem minutu nadoknade.