Utorak, 30.06.2020.

23:38

Majstorije Dibale, Ronalda i Koste – teško je proceniti čija je lepša VIDEO

Lacio je izvršio pritisak, ali Juventus ne dozvoljava da mu se Rimljani približe. Novi trijumf "stara dama" ostvarila je na gostovanju Đenovi – 3:1 (0:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by EPA-EFE/LUCA ZENNARO

Osmostruki uzastopni šampion Italije je do trijumfa stigao golovima Paola Dibale i dva puta Kristijana Ronalda, dok je utešni pogodak za domaće dao Andrea Pinamonti.

Razlika na vrhu tabele je ostala četiri boda, a do kraja Serije A je ostalo još dosta da se igra, čak devet rundi.

Do pobede je Juventus došao sa tri prelepa pogotka. Ali, nije lako probio defanzivu tima iz Kolumbovog grada.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, iako je Ronaldo imao dve sjajne šanse u 13. i 43. minutu.

Đenovljane je "načeo" Dibala posle pet minuta igre u nastavku.

Dobio je prostor koji je iskostio da promeša nekoliko čuvara i onda, u svom stilu, levom nogom pogodi dalji ugao.

To je nateralo domaćina da krene napred i otvorilo prostor "staroj dami" za polukontre.

Iz jedne takve već posle šest minuta Ronaldo je demonstrirao razoran udarac sa distance.

Povukao je loptu nekoliko desetina metara, a onda raspalio po njoj i poslao je u gornji desni ugao gola Đenove.

Gde su dva, tu je i treći prelep gol Juventusa. Možda i najlepši delo je Daglasa Koste.

Igrao se 73. minut kada se u svom prepoznatljivom stilu, a podsetio je i na Arjena Robena, namestio na levu nogu i "kiflom" poslao loptu u same rašlje.

Fantastičan potez koji je otklonio svaku sumnju oko pitanja pobednika ovog meča.

Tri minuta kasnije Đenova je došla do utešnog gola preko Andree Pinamontija.

Gol ide na dušu Leonarda Bonućija koji je napravio kiks tako što je propustio priliku da očisti loptu glavom iz svog kaznenog prostora.

Na drugoj stativi je mladi napadač domaćih dočekao loptu i zakucao je u mrežu Juvea.