Utorak, 30.06.2020.

22:55

Sevilja bez greške, nova laka "trojka" VIDEO

Fudbaleri Sevilje trijumfovali su u gostima ekipi Leganesa u meču 33. kola španske La lige – 3:0 (2:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Sevilja bez greške, nova laka
Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Andalužani "ljubomorno" čuvaju četvrtu poziciju koja ih vodi u Ligu šampiona. Trenutno imaju utakmicu više i pet bodova više od prvog pratioca, ekipe Hetafea.

Večerašnji susret na "Butarkeu" rešili su već u prvom poluvremenu, kada su postignuta dva gola, a oba su bila delo Olivera Toresa.

Najpre je u 23. minutu vezista Sevilje dočekao odbitak na ivici kaznenog prostora i iz prve sjajnim udarcem zatresao mrežu.

Samo 12 minuta kasnije isti igrač ponovo je bio strelac.

Hesus Navas je probio po desnoj strani, proigrao Toresa, koji je imao čak vremena da se namesti i pogodi dalji ugao protivničkog gola.

Ispostavilo se da je tada Sevilja prelomila meč, a potom usporila ritam utakmice.

Ipak, do kraja smo videli još jedan pogodak. Osam minuta pre kraja Munir El Hadadi je upisao svoje ime na semaforu.

Lošu intervenciju protivničkog štopera kazno je efektnim golom za konačnih 3:0