Sreda, 24.06.2020.

17:45

Vojvodini penal-drama protiv Partizana i trofej Kupa Srbije!

Fudbaleri Vojvodine osovjili su Kup Srbije pobedom nad Partizanom posle penala 4:2 (2:2).

Izvor: MS

Autor: MS

Pedja Milosavljevic/Starsport

Neverovatno dramatičan meč viđen je na niškom Čairu, kao verovatno nikada u našem fudbalu poslednjih godina.

Vojvodina je imala 2:0, Partizan se vratio u poslednjih 10 minuta u "hičkokovskom" raspletu, pa su na kraju morali da odluče penali.

Tu je tim Nenada Lalatovića, koji je osvojio prvi pehar u karijeru, bio skocentrisaniji i pogodio sva četiri udarca sa "bele tačke".

Za razliku od igrača Partizana, čiji je tandem Uroš Vitas-Saša Zdjeler prebacio gol.

Tačku je stavio Stefan Đorđević i doneo drugi pehar nacionalnog kupa Vojvodine u klupskoj istoriji.

Ujedno, Partizan posle četiri godine više nije vladar u tom takmičenju.

Teško je opisati koliko drame je bilo u ovom meču.

Do 80. minuta delovalo je da Vojvodina ima sve, vodila je 2:0 preko Miljana Vukadinovića i Petra Bojića, ali je onda usledio šokantan finiš.

Prvo je Filip Stevanović uneo neizvesnost posle sjajnog pasa Umara Sadika, a onda i Strahinja Pavlović "makazicama" u čak 96. minutu.

Praktično je to bio poslednji korner na utakmici, a mladi štoper je napravio potez koji će se pamtiti iz praktično nemoguće situacije.

Ipak, u poslednjem meču za crno-bele, pošto ide u Monako, kiksnuo je kod oba gola Vojvodine i kada se sve sagleda jedan je od tragičara.

Uz Uroša Vitasa i Saše Zdjelara.

Partizan je sezonu završio bez trofeja, a Vojvodina posle Kupa ostaje i benefit toga što će krenuti kvalifikacije za Ligu Evrope od druge runde, za razliku od crno-belih koji će od starta.

Golove i sve što se dešavalo možete da vidite u LIVE BLOGU B92.