Utorak, 09.06.2020.

23:45

Hrabri četvrtoligaš posustao – Bajer u finalu posle 11 godina

Fudbaleri Bajer Leverkuzena su rezultatom 3:0 pobedili Sarbriken i plasirali se u finale Kupa Nemačke.

Izvor: SN

Autor: SN

Photo by Ronald Wittek/Pool via Getty Images

Fudbaleri Sabrikena su prvi četvrtoligaš u istoriji koji je uspeo da dogura do polufinalnog meča u Kupu i da su kojim slučajem slavili napravili bi senzacionalan uspeh.

Ipak, Bajer je bio veliki favorit u ovom susretu i to breme favorita su izneli veoma dobro i ubedljivom pobedom došli do finala kupa posle 11 godina.

Dijabi je već u 11. minutu zatresao mrežu Zabrikena i već je tada bilo jasno da će se teško vratiti u meč, a samo osam minuta kasnije stigao je novi gol i strelac je bio Alario.

Pošto se sa tim rezultatom na poluvreme otišlo, Karim Belarabi je u 58. minutu postigao i treći gol i postavio konačan rezultat u ovoj utakmici.

Bajer će u finalu igrati sa boljim iz duela Bajern Minhen – Ajntraht Frankfurt (sreda, 20.45).