Subota, 06.06.2020.

15:00

Bavarski čas fudbala u Leverkuzenu – šampion lako protiv Bajera VIDEO

Fudbaleri Bajerna slavili su na gostovanju Bajer Leverkuzenu, u meču 30. kola nemačke Bundeslige – 2:4 (1:3).

Photo by Matthias Hangst/Getty Image

Bavarci su sve bliži novoj tituli šampiona Nemačke, pošto četiri utakmice pre kraja imaju 10 bodova više od drugoplasiranog Dortmunda, uz meč više.

Leverkuzen ostaje na petom mestu koje vodi u Ligu Evrope, uz isti broj bodova kao i četvrtoplasirani Menhengladbah, koji se nalazi na mestu koje vodi u Ligu šampiona.

Domaćin je prvi stigao do prednosti.

Zaspala je odbrana Bajerna i Alario je ostao usamljen ispred Nojera, kojeg je lako matirao u 9. minutu.

Izjednačenje je stiglo u 27. minutu, kada je Kingsli Koman probio po levoj strani i savladao Hradeckog sa ivice šesnaesterca.

Lever i Bajern imali su po nekoliko prilika, a posle kornera u 42. minutu „pukla“ je kontra gostujuće ekipe, posle koje su postigli vodeći gol.

Sjajno su kombinovali, Miler je pronašao Gorecku, koji sa 20 metara levom nogom smešta loptu uz desnu stativu.

Odbrana Leverkuzena igrala je veoma loše i u poslednjim trenucima prvog poluvremena Benderu je pobegao Gnabri, a Kimih ga je dugom loptom iz zadnje linije pronašao usamljenog i Gnabri je lobovao Hradeckog u 45. minutu za 1:3.

I u drugom poluvremenu igralo se otvoreno.

Bajern je dopustio Leveru da napada i čekao je svoju priliku iz kontre.

U 66. minutu, Tomas Miler upisuje 20. asistenciju ove sezone.

Posle izblokiranog centaršuta Komana, lopta stiže do Milera, koji preciznim centaršutem pronalazi Levandovskog i Poljak je glavom zakucao loptu u mrežu.

Do kraja utakmice videli smo još nekoliko solidnih prilika i jedan gol.

Dijabi je pokušao da lobuje Nojera u 78. minutu, ali je kapiten Bajerna to sjajno odbranio.

Nojer se istakao i u 80. minutu, kada je odbranio udarac Folanda sa ivice šesnaesterca.

Lever je ipak uspeo da postigne još jedan gol do kraja.

Strelac je bio 17-godišnji Virc, kojem je to prvenac u karijeri, u četvrtoj profesionalnoj utakmici.

Najmlađi igrač ikada u dresu Bajerna, zatresao je mrežu u 88. minutu.