Petak, 05.06.2020.

20:08

Silađi i TSC ne staju, pao je i Proleter

U prvoj utakmici 28. kola Linglong Superlige Srbije TSC je u gostima bio bolji od Proletera iz Slane Bare rezultatom 3:1 (1:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Tim iz Bačke Topole se sa ova tri boda izjednačio sa Vojvodinom na trećoj poziciji na tabeli.

Ponovo je strelac bio Vladimir Silađi koji je zadržao prvo mesto na listi strelaca sa 16 postignutih pogodaka.

Iza njega je odmah Nenad Lukić, koji je u meču protiv Proletera i doveo TSC u vođstvo.

U 6. minutu je bio siguran izvođač jedanaesterca koji je skrivio defanzivac domaćih Aleksandar Andrejević.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo pogodaka, a posle devet minuta igre u nastavku Proleter je izjednačio.

Branislav Jovanović je doneo egal u utakmicu.

Ali, već u 66. minutu Vladimir Silađi je doneo novo vođstvo TSC-u.

Tu je meč bio prelomljen, a u 84. je trijumf gostiju potvrdio Đuro Zec, najbolji fudbaler prethodne runde u Superligi.