Nedelja, 31.05.2020.

17:30

Tiram vratio Gladbah na treću poziciju VIDEO

U meču 29. kola nemačke Bundeslige Borusija Menhengladbah je savladala Union iz Berline sa ubedljivih 4:1 (2:0).

Izvor: SS

Autor: SS

Photo by Martin Meisner/Pool via Getty Images

Na taj način tim Marka Rosea je ponovo zauzeo treće mesto na tabeli, sa jednim bodom manje od imenjaka iz Dortmunda koji ima i utakmicu manje.

Vrlo važna pobeda za Menš koji će u preostalih pet utakmica imati tri vrlo teška susreta u borbi za odlazak u Ligu šampiona.

Domaćin je od starta krenuo ofanzivno, a nagrada je stigla u 17. minutu. Nojhaus je odlično prošao kroz odbranu Uniona i od stative sproveo loptu u mrežu, iza leđa golmana Gilkjevica.

Prednost je duplirana u 41. minutu, a krivicu za primljeni gol će podneti srpski defanzivac Neven Subotić.

Nije uspeo da zaustavi Markusa Tirama koji je sjajnim trzajem glavom postigao svoj prvi gol ma meču.

Nadu gostima doneo je Sebastijan Anderson na početku drugog dela. Posle nekoliko odbitaka uspeo je da matira Jana Zomera.

Ali je ona potrajala tek nekoliko minuta, jer je drugi gol na utakmici postigao Tiram posle dodavanja Alesana Plee kroz celu odbranu gostiju.

Potom se i sam Plea upisao među strelce, u 81. minutu, stavivši tačku na ovaj meč. Asistencija se pisala Bensebainiju.