Subota, 30.05.2020.

17:00

Partizan ubedljivo slavio posle pauze

Fudbaleri Partizana ubedljivo su savladali ekipu Mladosti sa 4:1 (2:1) u meču 27. kola Linglong Superlige Srbije.

Izvor: MT

Autor: MT

Crno-beli su se ovim trijumfom dodatno učvrstili na drugoj poziciji, dok su gosti iz Lučana ostali na sredini tabele.

Mnogo važnije utakmice imaće tokom sledeće nedelje, kada ih očekuju obaveze u četvrtfinalu Kupa.

Prvo poluvreme, čiji je početak kasnio sve dok se sporni transparent nije uklonio sa južne tribine, bilo je zaista kvalitetno.

Igralo se otvoreno, a prava goleada je viđena već na startu meča.

Lazar Marković je nakon dva promašaja, nišanske sprave namestio u 12. minutu, nakon dodavanja Asana.

Japanac se sjajno ubacio u prazan prostor, a zatim petom prosledio loptu na drugu stativu.

Do lopte je za delić sekunde zakasnio Umar Sadik, ali ne i Marković, kome nije bilo teško da donese prednost svojoj ekipi.

Samo sedam minuta kasnije, na semaforu je pisalo 2:0. Bušnu odbranu gostiju probio je Bibras Natho, da bi zatim Takuma Asano rutinski predriblao golmana Kneževića i postigao pogodak.

Uzbuđenjima u prvom delu meča nije bilo kraja, pošto je u 23. minutu Odita smanjio vođstvo domaćih.

Ovaj veteran je iskoristio nepažnju Pavlovića i Uroševića i glavom zatresao mrežu Stojkovića.

Mladost je do pauze mogla do bar još jednog gola, ali je udarce Perovića i Radovića zaustavio kapiten crno-belih.

Za razliku od prvog, drugo poluvreme je počelo u mnogo slabijem ritmu.

Prvo uzbuđenje u nastavku bio je penal za domaće, koji je skrivio Milošević nad Sadikom.

Upravo je napadač crno-belih preuzeo odgovornost i rutinski zatresao mrežu sa bele tačke.

U međuvremenu, na teren su ušli Filip Stevanović i Bojan Matić i upravo je talentovani ofanzivni vezista postigao pogodak u 70. minutu.

On je lepo prevario defanzivce gostiju i odmerenim udarcem sa ivice kaznenog prostora pogodio donji levi ugao gola koji čuva Damjan Knežević.

Do kraja susreta crno-beli su mogli do još ponekog pogotka, ali Bojan Matić i Lazar Pavlović nisu bili dovoljno precizni.

U narednom kolu Partizan gostuje Spartaku, dok Mladost dočekuje Mačvu.

Publike na meču u Humskoj nije bilo, a tok utakmice mogli ste da pratite u LIVE BLOGU B92: